میلیاردرهای بیت کوین


میلیاردرهای بیت کوین


برخی هنوز بیت کوین را کلاهبرداری یا چیزی با ارزش ذاتی کمی می دانند. اما این در حالی است که سرمایه گذاران برجسته و میلیاردرهای زیادی از بیت کوین حمایت می کنند. در این مقاله خلاصه ای از برخی از میلیاردرهای زیادی که از بیت کوین حمایت می کنند، معرفی می کنیم.

همان طور که می دانید بیت‌کوین نوعی ارز دیجیتال است که هیچ بانک یا دولتی قادر به کنترل آن نیست. در اصل سیستم مالی بیت‌کوین به وسیله هزاران رایانه در سراسر جهان اداره می‌شود و هر کسی می‌تواند در این اکوسیستم شرکت کند. بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال بود که در سال 2008 معرفی و سپس در سال 2009 اولین بلا ک آن استخراج شد. بیتکوین امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتالی را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد و موضوعی که به آن جذابیت می‌بخشد این است که نمی‌توان آن را ردیابی کرد. با گذشت 12 سال از تولد بیت کوین هیچکس نمیداند خالق بیت کوین کیست! خالق بیت‌کوین از اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)  استفاده کرد اما هویت او ناشناخته مانده است. ساتوشی می‌تواند شخص یا گروهی از توسعه‌ دهندگان در هر نقطه از جهان باشد. این یک نام ژاپنی است اما تسلط او بر زبان انگلیسی باعث شده است که بسیاری او را از یک کشور انگلیسی زبان بدانند. ساتوشی وایت ‌پیپر بیت‌کوین و نرم‌افزار آن ‌‌را منتشر کرد و سپس در سال 2010 ناپدید شد.

 این ارز دیجیتال عاری از هر گونه دیکتاتوری است و به دلیل فرایند تولید دشوار و کمیابی این ارز، پناهگاه امن اقتصادی است. این ارز دارای محدودیت 21 میلیون بیت کوین در کل جهان است که هیچگاه تغییر نخواهند کرد و می دانیم که دقیقا چه تعداد بیت کوین و با چه سرعتی در جهان استخراج می‌شود و همچنین زمان استخراج آخرین بیت کوین مشخص است و در سال 2140 میلادی خواهد بود.

 بیت کوین لیستی از حامیان میلیاردر دارد

برخی هنوز بیت کوین را کلاهبرداری یا چیزی با ارزش ذاتی کمی می دانند. اما این نگرش در حال تغییر است، هم سرمایه گذاران خرده فروشی و هم سرمایه گذاران برجسته کلان شروع به بیدار شدن با بیت کوین و ارزهای دیجیتال می کنند. در ادامه لیستی از برخی از میلیاردرهای بیت کوین را معرفی می کنیم:

 استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)، یك مدیر دارایی میلیاردر كه به دلیل پیش بینی ركود بزرگ 2008 شناخته شده است. دارایی خالص وی بیش از 4 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

 پل تودور جونز (Paul Tudor)، کارآفرین، سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار، نیکوکار، کارگزار بورس، کارشناس مالی و مدیر اجرایی اهل ایالات متحده آمریکا است. مجله اقتصادی فوربز در سال 2019دارایی خالص جونز را بالغ بر 5 میلیارد دلار برآورد نمود.

 جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر و همچنین اسکویر به شکل همزمان است، دورسی پیشگام ورود اسکویر  به فضای ارزهای دیجیتال است و بیت کوین را به عنوان محتمل ترین رقیب جهان برای تبدیل شدن به یک واحد پول بومی اینترنت نامیده است. جک دورسی از علاقه‌مندان به دنیای بیت کوین محسوب می‌شود و آینده آن را روشن توصیف کرده‌است. در آوریل ۲۰۲۰ و پس از همه گیری ویروس کرونا، دورسی اعلام کرد برای مقابله با بیماری و کاهش آن، مبلغ یک میلیارد دلار اهدا کرده‌است. این مبلغ که معادل 28 درصد از دارای‌های شخصی دورسی است که از سهام او در شرکت اسکویر تامین می‌شود.

 ابیگل جانسون (Abigail Johnson)، مدیرعامل بزرگترین شرکت سرمایه گذاری جهان فدیلیتی(Fidelity) است. وی از سال 2014 استخراج بیت کوین را آغاز کرده و شرکت را با خدمات کارگزاری برتر وارد فضای ارزهای دیجیتال کرده است. این شرکت توسط پدر بزرگ وی؛ ادوارد جانسون تأسیس شد و پدر وی ادوارد جانسون سوم نیز هم‌اکنون ریاست هیئت مدیره شرکت را بر عهده دارد. در سال ۲٠۱۳ خانواده جانسون مالک ۴۹درصد شرکت شد. در سال 2016 ابیگیل جانسون مدیر شرکت شد که ۴۵٠٠٠ کارمند در سرتاسر دنیا دارد. در سال 2018 وی پنجمین زن ثروتمند جهان است.

چمث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، سرمایه گذار کانادایی-آمریکایی که مدیرعامل سرمایه اجتماعی و مدیر اجرایی سابق فیسبوک است و از سرمایه گذاران اولیه بیت کوین بود. او در سال 2013 زمانی که قیمت بیت کوین در حدود 80 دلار بود، مقدار زیادی از آن را خریداری و ادعا کرد که در یک مقطع زمانی، وی حدود 5 درصد کل پایه پولی بیت کوین را در اختیار داشته است.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل میکرو استراتژی، شرکت میکرواستراتژی به همراه بنیانگذار و مدیر عامل آن، مایکل سیلور، در حدود 0.266 درصد از تمام بیت‌کوین‌های موجود را در اختیار دارند. این مدیر عالی رتبه به تازگی ادعا کرده است که شخصاً نزدیک به 18 هزار بیت‌کوین معادل بیش از 230 میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. وی همچنین بیان کرده است که شرکتش سیاست جدیدی مبنی بر ذخیره خزانه با محوریت بیت‌کوین اتخاذ کرده و تصمیم دارد که بیت‌کوین‌های بیشتری را خریداری کند.

بیل میلر (Bill Miller)، میلر صاحب شركت سرمایه گذاری معروفی است كه برای بیش از 15 سال عملكرد آن بهتر از شاخص S&P بوده است. بیل میلر اسطوره سرمایه گذاری و متصدی صندوق استار( Star )، طی مصاحبه ای با CNBC  اظهار داشت که ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین به صفر رسیده است.دیگر مثل گذشته ذخیره سرمایه در رمزارز پر خطر نیست. روز به روز به تعداد سرمایه گذاران نهادی در این حوزه افزوده می شود. به گفته میلر این سرمایه گذار کهنه کار: “قصه بیت کوین بسیار ساده است.”

مایکل نووگراتز (Michael Novograt)،  مدیر صندوق دارایی های دیجیتال گلکسی است و از طرفداران و سرمایه گذاران بیت کوین است.

کتی وود (Cathie Wood)، مدیر شرکت سرمایه گذاری ARK  است. کتی وود در اوایل روی بیت کوین و تسلا شرط بندی کرد و صندوق نوآوری  ARK او در سال 2020 با افزایش 75 درصدی روبرو شد.

دیوید سوئنسن (David Swensen)، مدیر بخش سرمایه گذاری دانشگاه ییل است و روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

استنلی دراکن مایلر ممکن است بزرگترین حامی بیت کوین در این لیست باشد باشد.

دارکن میلر سرمایه گذار میلیاردر وال استریت اظهار داشت كه او فكر مي كند بيت کوين شرايط بهتري براي تورم نسبت به طلا است. او اعتراف کرد که صاحب طلای بیشتری نسبت به بیت کوین است اما انتظار دارد که بیت کوین از نظر قیمت آن را جبران کند.

بسیاری از سرمایه گذاران در حال حاضر در خرید بیت کوین مردد هستند زیرا فکر می کنند کلاهبرداری یا چیزی است که سرمایه گذاران عادی نباید از آن برخوردار شوند. اما با تأیید یکی از بهترین سرمایه گذاران در جهان بیت کوین می تواند به سرعت روند صعودی داشته باشد.

منبع: bitcoinist.com

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.