قوانین و مقررات بیتکس 24

1-بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای خرید و فروش دارایی و یا ارز دیجیتال است ; که به اختصار از آن با" سایت" یاد میکنیم. این سایت به هیچ وجه، هیچگونه فعالیت ارزی،شامل خرید، فروش، تسهیل خرید و فروش، یا خدمات مبتنی بر فیات (ارزهای سنتی) نداشته و ندارد.
2- استفاده از خدمات سایت ( ثبت نام ـ خرید ـ فروش و...) به معنی مطالعه و پذیرش و فهم تمامی قوانین سایت می¬باشد و هیچ گونه ادعای عدم اطلاع از قوانین و مقررات و مفاد پذیرفته نیست.
3-این حق برای سایت محفوظ است در هر زمان مقتضی ،با اعلام مراتب به کاربر، مفاد قوانین و مقررات و موافقت راتغییردهد.
4ـ معاملات ارز های دیجیتال باید با آگاهی و بررسی انجام شود و مسئولیت ضرر نا آگاهانه از خرید ارز های دیجیتال به عهده خود کاربر است.
5ـ تلاش سایت ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود.لیکن در صورت وقوع حادثه‌ای از قبیل تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث، یا وقوع خطا در خدمات، مشکل را مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر گرفته می شود. در این زمان بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی صورت می¬گیرد. اما سود و یا زیان وقفه بر عهده ی سایت ومجموعه پشتیبان نیست.
6- در صورت وقوع خسارت به سایت، در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر، سایت می‌تواند طبق قانون نسبت به مطالبه‌ی آن اقدام کند. لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات سایت استفاده شود.
7 ـ مواردی که در قوانین و مقررات سایت نمی‌باشد، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و یا تابع قواعد اعلامی از سوی سایت خواهد بود.
8- سایت صرفا بستر معاملات را فراهم میکند و منبع و مقصد کلیه ی ارزهای دیجیتال در تراکنش های سایت باید کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند. و در صورت غیر قانونی بودن مبداء یا مقصد سایت هیچ مسئولیت و تعهدی ندارد.
9 - اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه ی قضایی و یا درخواست کتبی پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران.
10- کلیه ی مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش خرید یا فروش با کاربر است و سایت هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی‌پذیرد.
تبصره: سایت میتواند معاملاتی را که اختلاف بیش از ده درصد با قیمت متعارف بازار به تشخیص سایت ،را دارند را ابطال یا به حالت تعلیق درآورد و کاربر اعم از خریدار یا فروشنده هیچ ادعا و اعتراضی نسبت به آن نمی¬تواند داشته باشد. کاربر زیان دیده باید فورا به سایت اطلاع رسانی کند،در هر صورت سایت متعهد به ابطال معامله نیست.
11- کارمزد خدمات سایت ، همانطور که در بخش سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده اند دریافت می شود.
12- هر گونه کارمزد – کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم بانکی جهت نقل و انتقال پول به کاربر اضافه نماید ، بر عهده ی کاربر خواهد بود و سایت مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها ندارد.
13- سایت هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم ارز دیجیتال یا بانک پذیرنده ندارد.
14- در صورت وضع و یا محاسبه ی مالیات بر گردش مالی و یا دارائی کاربران ، تادیه مالیات بر عهده کاربران است،ضمن اینکه سایت می¬تواند مالیات را کسر کند و آن را در حساب کاربری محاسبه و اطلاع رسانی می¬کند.
15- کاربر متعهد می گردد جز در مورد انجام صحیح سفارش طبق قیمت مشخص و شفاف و کارمزد مشخص و شفاف و رعایت سقف اختلاف قیمت با قیمت متعارف بازار و سقف معاملات با حساب کاربری با مشخصات و اطلاعات صحیح و تایید شده ، طبق این قرارداد هیچ گونه ادعایی از سایت و مدیران – کارکنان – و کلیه ی مرتبطان با این سایت نداشته باشد.
16- در صورت بروز هر گونه اختلاف کاربر متعهد و ملتزم است که مورد اختلاف را بدوا به شرکت منعکس نموده و در صورت عدم سازش بین طرفین ظرف مهلت دو هفته ، مورد اختلاف به داور و یا مرجع قضائی به تشخیص سایت ارجاع میگردد.
تبصره: دعاوی قضائی فارغ از محل افامت طرفین در مرکز فعالیت سایت و مجموعه پشتیبان مطرح میگردد مگر اینکه شرکت خلاف آن را درخواست کند. این شرط برای هر گونه اقامه دعوی لازم الاتباع است و خسارت و هزینه های تخلف از این شرط بر عهده ی کاربر متخلف می¬باشد.
17- خدمات معامله‌ی سایت نقش واسطه را میان کاربران بر عهده دارد و قانونی بودن معامله از جهت قواعد آمره نسبت به کاربران بر عهده ایشان است. ارزش و یا بازپرداخت پول مجازی را به هیچ وجه تضمین نمی شود و نیز مسئولیت منافع اقتصادی ناشی از معامله با واحد پول مجازی بر عهده‌ی کاربر خواهد بود. قیمت بازار پول مجازی که توسط سایت بعضاً تخمین زده و اعلام می‌شود ممکن است به طور موقت با قیمت واقعی همخوان نباشد که علت آن محدودیت‌های فنی از قبیل خطای سیستمی یا برنامه‌ای عدم تقارن محیطی، محدودیت در مورد فضای ارتباطی در داخل و خارج است.
18- سایت صحت اطلاعات شخصی کاربر را تضمین نمی کند و . به محض اطمینان از عدم صحت آن حساب کاربری تعلیق میگردد.
19- سایت در برابر خسارات ناشی از به سرقت رفتن حساب توسط شخص ثالث مسئولیت و تعهدی ندارد.
20- اولین درخواست برداشت رمز ارز ۲۴ الی 48 ساعت بعد از اولین خرید امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است این محدودیت صرفا برای اولین درخواست اعمال می شود و بعد آز آن محدودیتی وجود نخواهد داشت .
21- در صورت تعلیق حساب، تحقیقات اولیه در مورد حساب انجام می¬شود و کاربر موظف باید با سایت همکاری کامل به عمل آورد در غیر این صورت هر گونه مسئولیت تعلیق و یا مسدودی حساب بر عهده ی کاربر خواهد بود.
22- در صورت تعلیق حساب، کلیه خدمات از قبیل سپرده گذاری ریال و برداشت از حساب و خرید و فروش برای کاربر غیر قابل دسترس می¬باشد.
23- وجه ریالی را با توجه به میزان پول نقد در کیف پول ریالی حساب خود دریافت خواهید کرد.
24- همواره معادل ریال را که در کیف پول حساب کاربر است ، قابل دریافت است. که تعیین آن بر عهده ی سایت است .سایت تعهدی به پرداخت سود مربوط به ریال موجود در کیف الکترونیکی ریال کاربر نخواهد داشت. پرداخت ها بر اساس فعالیت سایت و محدودیت های بانکی صورت میگیرد لذا پس از ثبت درخواست تا واریز وجه به حساب کاربر فاصله ی زمانی خواهد بود.
25- سایت می¬تواند حساب کاربری را در شرایط ذیل تعلیق کرده و ممنوعیت و علت آن را به کاربر اعلام خواهدکرد.
الف ـ چنانچه درخواست کتبی از محاکم و نهادهای دولتی در این خصوص ارائه شود.
ب- در صورتی که کاربر سقف تعیین شده از طرف سایت را برای معاملات چه نسبت به تعداد معاملات و چه نسبت به میزان وجوه جا به جا شده ریال یا ارز دیجیتال را رعایت نکند.
ج ـ در صورتی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد.
دـ در سایر موارد چنانچه محدود کردن استفاده از خدمات پرداخت بر اساس سیاست عملیاتی سایت ضروری تشخیص داده شود.(نسبت به عملیات های بعدی)
ه- در صورت هرگونه تهدید و یا توهین و یا ایجاد مزاحمت برای پشتیبانی سایت و یا دیگر کاربران.
26- در حدود قانون، سایت هیچگونه تعهد یا ضمانتی برای اموری خاص مسکوت مانده در این موافقنامه از حیث ارائه‌ی خدمات را بر عهده نمی گیرد . علاوه بر این، در خصوص محصولات یا ارزش واحد پول مجازی که خود آن را صادر نکرده یا واگذار ننموده و همچنین پرداخت آن را ضمانت نکرده ، هیچ گونه تعهدی ندارد.
27- در موارد ذیل هیچگونه مسئولیتی بر عهده سایت نیست:
* خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن
* ضررهای ناشی از انتقال و انتشار بد افزارها از سوی شخص ثالث
* ضررهای ناشی از استفاده شخص ثالث از خدمات، خساراتی ناشی از دور زدن، حذف یا نابودی اطلاعات ارسال شده .
* ضررهای ناشی از قصور در خدمات ارتباطاتی توسط بستر ارائه خدمات. ضررهای ناشی از موارد قهریه از قبیل جنگ، آتش سوزی، زلزله و سایر بلایای طبیعی و موارد اضطراری ملی ضررهای ناشی از ویژگی های خاص پول مجازی. به ویژه مواردی که موجب نقص یا محدودیت فنی در سیستم مدیریت در ارائه‌ی خدمات از سوی سایت می‌شود.
* در صورتی که سرورها را برای ارائه‌ی خدمات قطع شود یا از دسترس خارج شوند وسایر خسارات ناشی از دلایلی منتسب به سایت نباشد.
28- چنانچه اطلاعات ارائه شده از سوی کاربر با واقعیت همخوانی نداشته باشد. سایت میتواند ارائه‌ی خدمات را متوقف کرده یا تمامی یا بخشی از این موافقنامه را فسخ نماید.
29- در صورت بروز هرگونه خسارت که منتسب به فعل کاربر باشد سایت این حق را دارد ضمن تشخیص ورود خسارت و میزان خسارت از محل دارائیها و کیف پول ریالی یا ارز دیجیتال نسبت به برداشت به میزان خسارت اقدام و یا از طریق مراجع قانونی اقدام کند.
30-اگر در اثر فعل یا ترک فعل کاربر خسارت مادی و یا معنوی متوجه سایت گردد و سایت بروز خسارت را پیگیری قضائی نماید در صورت محکومیت کاربر،باید علاوه بر جبران خسارات وارده تا چهل درصد مبلغ خسارت را به عنوان خسارت پیگیری امور حقوقی به سایت بپردازد.


توجه : خرید و فروش ارز دیجیتال و سایر رمز ارزها به دلیل نوسانات شدید قیمت ، اساساً یک فعالیت اقتصادی پر ریسک می باشد. خواهشمند است در هنگام خرید و یا فروش بیت کوین و سایر رمز ارزها ، به اندازه کافی مطالعه و دقت فرمایید و بر اساس دانش خود اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نمایید. پلتفرم بیتکس24 بعنوان پلتفرم هوشمند خرید و فروش بیت کوین و رمز ارزهای دیگر مانند اتریوم و بیتکوین کش ، به هیچ وجه به کاربران خود توصیه ای برای خرید و یا فروش و یا سرمایه گذاری بیت کوین و دیگر رمز ارزها نخواهد نمود و همه مبادلات با تصمیم و مسئولیت خود کاربران صورت می پذیرد. توجه:بیتکس 24 یک پلتفرم کدنویسی شده توسط نیروی انسانی میباشد و امکان ایجاد باگ در سیستم شود وجود دارد.در صورتی که کاربر از هر گونه باگ و به هر قصدی از این نقص سو استفاده کند ولو به نحوی که در ظاهر معامله ویا تراکنش عادی به نظر برسد ، و از این طریق کسب منفعت بکند یا نکند تمامی حقوق بیتکس 24 محفوظ خواهد بود.در چنین مواردی حساب کاربری شخص متخلف مسدود و در صورت بروز خسارت از محل دارائی های کاربر برداشت و در صورت نیاز کلیه دارایی وی تا زمان تعیین تکلیف توسط مراجع قضایی توقیف می گردد.