5 عاملی که در روند صعودی قیمت بیت کوین این هفته تاثیر می‌گذارد


5 عاملی که در روند صعودی قیمت بیت کوین این هفته تاثیر می‌گذارد


قیمت دلار می تواند به پایین ترین سطح خود در سال 2018 بازگردد. تحلیلگران هشدار می دهند که دلار آمریکا می تواند به پایین ترین سطح خود یعنی در سال 2018 بازگرداند زیرا تحلیل فاندانتال بیت کوین در این هفته ركوردهای جدیدی را برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی می‌کند.

بیت کوین این هفته را با بیش از 11000 دلار آغاز کرد اما آیا این روند رو به رشد ادامه خواهد داشت و  آیا سطح 12000 دلار هدف بعدی گاوها است یا خرس‌ها کنترل بازار را به دست خواهند گرفت.

Cointelegraph  پنج عامل را در نظر گرفته است که می تواند در روند صعودی و یا نزولی بیت کوین تاثیرگذار باشد.

 انتخابات ایالات متحده می تواند دلار را به سال 2018 بازگرداند

با ادامه Q4، بیت کوین نسبت به پدیده های کلان حساس باقی می‌ماند و روند انتخابات ایالات متحده می‌تواند تلاطم قابل توجهی ایجاد کند. به گفته تحلیل‌گران نتیجه پیروزی دموکرات ها برای شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) تاریک به نظر می رسد. در گزارشی در تاریخ 12 اکتبر به نقل از بلومبرگ، گلدمن ساکس هشدار داد که جو بایدن با ورود به کاخ سفید می‌تواند بازارها را تحت تاثیر قرار دهد و دلار آمریکا را از پایین‌ترین سطحش یعنی در سال 2018 به پایین برساند.

 بیت کوین در طول تاریخ رابطه معکوس و شدیدی با DXY داشته است، بنابراین پایین آمدن آن می‌تواند یک مزیت برای فروشندگان موقت باشد. در ماه آگوست 12500 دلار بالاترین قیمت برای بیت کوین همزمان با کاهش DXY  به کمی بالاتر از 92 واحد رسید. سال 2018 به 89  سقوط کرد که 4 درصد کاهش نسبت به زمان حال است.

 بعلاوه، ارائه واکسن ویروس کرونا به جای کمک به قدرت دلار، سبب کاهش قیمت دلار می‌شود.

 استراتژیست های گلدمن نوشت: "خطرات مربوط به ضعف دلار متمایل است و ما نتیجه مثبت دلار را با شانس نسبتاً کمی مشاهده می کنیم اما پیروزی ترامپ در انتخابات و تاخیر ارائه واکسن کرونا می‌تواند در روند انتخابات تاثیرگذار باشد".

نمودار شش ماه شاخص دلار آمریکا

 اروپا با Brexit و ویروس کرونا می جنگد

در مورد ویروس کرونا محدودیت‌های جدیدی در سراسر اروپا وارد می شود که نگرانی‌های اقتصادی بیشتری ایجاد می‌کند. با موج دوم که ظاهراً محکم در جریان است کشورهای مختلف در تلاشند اقدامات مکرر به سبک قرنطینه را در این هفته تصویب کنند. در میان این آشفتگی، مذاکرات آخرین لحظه Brexit بر دردسر پادشاهی انگلستان افزوده است  و مهلت رسیدن به نوعی توافق برای خروج از اتحادیه اروپا که تنها چند روز دیگر باقی مانده است.

در ایالات متحده سیاستمداران هنوز نتوانسته اند در مورد بسته حماتی جدیدی توافق کنند که آمریکایی ها مشتاقانه پیش بینی می کنند که وزیر خزانه داری استیون منوچین صدور چک دوم محرک 1200 دلار را تایید کند توافق نکردند.

 علی رغم تاریکی، سهام 500 S&P رو به افزایش است و معاملات آتی قبل از آغاز معاملات روز دوشنبه 25 درصد افزایش داشت.

پیشگام چین است، جایی که یوان و سرمایه گذاران در حال تضعیف هستند و امیدوارند که سخنرانی آینده رئیس جمهور شی جین پینگ بتواند سرمایه های خارجی بیشتری را جذب کند.

نمودار سه ماه بیت کوین در برابر S&P 500

نرخ هش بیت کوین

شبکه فاندامنتال بیت کوین در این هفته چندان بد نیست. بسته به معیار مورد استفاده میزان هش در آخر هفته به بالاترین سطح جدید رسیده است و این نشان می‌دهد که بیش از هر زمان دیگری قدرت محاسبات به استخراج اختصاص یافته است. طبق داده های حاصل از منابع نظارتی Bitinfocharts و Blockchain ، نرخ هش به 155 بار در ثانیه (EH / s) رسیده است. 130 EH / s در مقایسه با رسیدن بیت کوین به بالاترین رکورد 20000 دلار در دسامبر 2017 ده برابر افزایش یافت. اندازه‌گیری دقیق میزان هش دشوار است و ابزارهای مختلف نتایج متفاوتی را ایجاد می کننداما مشخص است که استخراج کنندگان بیت کوین صعودی هستند. همانطور که Cointelegraph اغلب گزارش می دهد یک نظریه مشهور نشان می دهد که بالا رفتن نرخ هش و جهش در دشواری شبکه تمایل به افزایش قیمت بیت کوین دارد. قیمت صحیح تنظیم شده برای هش ریت برای بیت کوین در حال حاضر تقریباً است. 32000 دلار برای هر بیت کوین است.

 هفته گذشته ماکس کیزر، یکی از طرفداران اصلی این تئوری اظهار نظر کرد."هنگامی که ما از این پیش آمدگی عرضه 2018 و چربی عرضه شستشو و تجارت مبادله قدیمی استفاده خواهیم کرد، شاهد ATH جدید خواهیم بود."

 هنوز دشواری‌هایی نشان نداده است که در کوتاه مدت نرخ هش را به رکوردهای جدید منتقل خواهد کرد  برآوردهای روز دوشنبه نشان داد که تنظیم مجدد بعدی نه مانند بالا و نه پایین.

نمودار هش ریت متوسط هفت روزه بیت کوین

احساسات ادغام می شود

بر اساس شاخصCrypto Fear & Greed ، احساسات سرمایه‌گذاران به نفع بیت کوین است. داده های نشانگر بازار نشان می دهد که پس از ماه اوت هشدارهایی مبنی بر سرخوردگی بیش از حد وجود داشت اما اکنون افت قیمت متعادل است. روز دوشنبه، شاخص 52 بود که برای اولین بار از 21 سپتامبر در آخر هفته از 50 عبور کرد.

 این احساس سرمایه گذاران را در قلمرو "خنثی" قرار می دهد  در مقایسه با "حرص و طمع شدید" در ماه اوت و "ترس" پس از آن اکنون خیال‌ها راحت است.

 هدف این شاخص این است که نشان دهد چه موقع یک فروش جهانی انجام می شود به طور معمول هرچه امتیاز آن از صفر تا 100 به بالای مقیاس خود نزدیک شود. نوسانات، حرکت بازار و حجم بازار نیمی از سبد وزنی عوامل ایجاد کننده امتیاز را تشکیل می دهند.

نمودار ترس و طمع بیت کوین

ما خیلی بالاتر می رویم

سرانجام علی رغم اینکه تعداد کمی انتظار صعود ناگهانی قیمت بیت کوین به بالای 11000 دلار را دارند، کارشناسان بیت کوین در مورد سودهای بیشتر شرط بندی می‌کنند.

 همانطور که توسط تحلیلگران بازارهای Cointelegraph اشاره شده است منطقه حدود 11000 دلار قبلاً یک منطقه مهم برای شکستن تشکیل شده بود، با 10800 دلار به عنوان یک نقطه محوری که می‌تواند بازار را پس از بازپس‌گیری بالاتر ببرد.

 در این صورت بیت کوین، سطح 10800 دلار و یک سطح مهم دیگر  11150 دلار را در قدم اول خود گرفت و بسته شدن روزانه و هفتگی بالاتر از آن سطح و نزدیک به 11400 دلار بود.  این خبر علی رغم خبرهای مختلفی شامل دستگیری مدیران ارشد در شرکت غول مشتقات BitMEX بود. برای برخی از نام های شناخته شده، حال و هوای صعودی قابل لمس است.

محقق ویجی بویاپاتی روز یکشنبه در توییتی نوشت: "ما خیلی بالاتر می رویم. به شما هشدار داده شده است".

 در همین حال، یک نظرسنجی از طرف شرکت های بازارCointelegraph ، Michaël van de Poppe نشان داد که بیش از 60 درصد از 4000 پاسخ دهنده شرط می‌بندند که 12000 دلار قبل از 10700 دلار  زیر سطح محوری ظاهر شود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.