4 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین در آستانه یک رکورد قیمت جدید قرار دارد


4 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین در آستانه یک رکورد قیمت جدید قرار دارد


امروز قیمت بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته به 18815 دلار در Binance رسید. پس از شکست، به چهار دلیل مهم، بیت کوین در مسیر دستیابی به بالاترین سطح تاریخی خود در کوتاه مدت است.

 عواملی که در ثبت این رکورد جدید نقش دارند: تقاضای فزاینده سازمان های نهادی، کاهش فشار فروش، جریان ورودی از رمزارزهای دیگر به بیت کوین و شکست مقاومت 18500 دلاری است.

 تقاضای سازمان های نهادی برای بیت کوین در حال افزایش است

پس از اینکه مدیر عامل BlackRock ،ریک ریدر (Rick Reider)، درباره بیت کوین در CNBC بحث کرد، مایک نووگراتز ، سرمایه گذار میلیاردر گفت که بیت کوین اکنون یک دارایی نهادی است. با توجه به روندهای نهادی، نوواگرتز گفت 2021 احتمالاً برای بیت کوین بهتر از سال 2020 خواهد بود. او گفت:

 "بیت کوین اکنون یک دارایی نهادی است. خوبی آن این است که اکثر موسسات هنوز در آن حضور ندارند. به همین دلیل سال 2021 از 2020 برای بیت کوین بهتر خواهد بود".

بنابراین میزان انباشت و پذیرش کلی بیت کوین در حال افزایش است و نهنگ ها بیت کوین می خرند و بلافاصله نمی فروشند.

فشار فروش کاهش یافته است

در 10 اکتبر، یک معامله گر مشتقات ارز رمزپایه معروف به "لایت" گفت بیت کوین نشانه هایی از بحران نقدینگی در سمت فروش را نشان می دهد. عملکرد بیت کوین در طی دو سه ماهه گذشته کاهش فشار فروش را در بازار به وضوح نشان می داد. به ویژه پس از هاوینگ، که در ماه می رخ داد، کاهش فشار فروش بر بیت کوین یک نکته قابل توجه است.

 علاوه بر کاهش فروشندگان، معامله گر مشتقات رمزنگاری ، "Cantering Clark" خاطرنشان کرد که بازار  spot بقیه بازار را هدایت می کند.

 18000 دلار به عنوان سطح حمایت بسیار حیاتی است

در تاریخ 18 نوامبر، بیت کوین از 18500 دلار به حدود 17200 دلار سقوط کرد، دقایقی پس از رسیدن به بالاترین قیمت در دو سال گذشته. رد شدید این سطح نشان داد که مقادیر زیادی سفارش فروش بالاتر از 18،500 دلار ثبت شده است. اما شکست دوم امروز بالای 18500 دلار تأیید می کند که حرکت کافی در بازار وجود دارد که می تواند سطح مقاومت حیاتی چند ساله را بشکند.

 بر اساس ترکیبی از این چهار عامل و این واقعیت که سیاست های بانک مرکزی جهانی در مورد تزریق نقدینگی مداوم ممکن است تورم را افزایش دهد، به احتمال زیاد شانس بیت کوین برای دستیابی به بالاترین رقم در تمام مدت زمان گذشته همچنان بالا است.

برخی از تحلیل گران معتقدند با توجه به اینکه آخرین روند گاوی پس از هاوینگ، 15 ماه پس از هاوینگ سال 2016 میلادی به طول انجامید به احنمال زیاد بیت کوین در اواسط تا اواخر سال 2021 میلادی به اوج خود برسد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.