3 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین پس از کاهش به 15700 دلار به سرعت بهبود یافت


3 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین پس از کاهش به 15700 دلار به سرعت بهبود یافت


بیت کوین در تاریخ 15 نوامبر به 15670 دلار کاهش یافت. قبل از آنکه معامله گران برای دفاع از سطح 16000 دلار وارد عمل شوند، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی به 15670 دلار کاهش یافت.  قیمت بیت کوین در تاریخ 15 نوامبر در Binance به 15670 دلار کاهش یافت. این افت بسیار ناپایدار ساعاتی پس از رسیدن بیت کوین به 16355 دلار اتفاق افتاد و نشان دهنده یک حرکت شدید بود. سه عامل اصلی احتمالاً باعث افت یک شبه قیمت بیت کوین شد. سه عامل بالقوه عبارتند از: نوسانات آخر هفته، سطح میانگین متحرک روزانه (MA) و بازآزمایی روند صعودی.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین، منبع:  Josh Olszewicz

 نوسانات آخر هفته قیمت بیت کوین

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، معامله گران الگوریتمی انتظار داشتند که افت آخر هفته بازار بیت کوین تحقق یابد. دسته ای از سفارشات فروش بالاتر از 16500 دلار وجود داشت که با نزدیک شدن  قیمت به 16400 دلار برداشت نشد. این بدان معناست که سفارشات سفارشات فروش واقعی بوده و فشار فروش بر بازار ارزهای رمزپایه را اعمال می کنند.

 در بالای ساختار بازار که به احتمال زیاد معامله گران و ربات ها را به کوتاه مدت ترغیب می کند، ویلی وو تحلیلگر زنجیره ای گفت که نوسانات آخر هفته صعودی است. وی گفت که انتظار می رود با وجود نوسانات تکنیکالی نزولی، بازار هنوز در قلمرو “خرید غوطه وری” باقی بماند. او نوشت:

معاملات آخر هفته سبب تکان دادن برخی از نکات فنی نزولی (4 ساعت RSI تقسیم بر 8 ساعت TD9) اصول کوتاه مدت و میان مدت زنجیره ای صعودی است، کو ین های بیشتری از صرافی ها خارج می شوند و کاربران بیشتری وارد بازار می شوند. که نشان دهنده سناریوی غوطه وری است. “

شیب خرید شتاب حرکت صعودی را نشان می دهد

در نمودار روزانه، افت به 15600 دلار آزمایش مجدد میانگین متحرک 10 روزه را تأیید کرد. بازآزمایی مهم بود زیرا در هفته گذشته، به دنبال جهش گسترده قیمت، بیت کوین مجدداً همان میانگین متحرک را دوباره آزمایش کرد.

 اگر قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه سقوط  می کرد، این نشان دهنده یک شکست بیشتر بود. اما، بهبود فوری از همان سطح بهبود یافته در افت قیمت 7 نوامبر در کوتاه مدت نسبتاً مثبت است.

 در 7 نوامبر ، بیت کوین افت مشابهی را تجربه کرد، البته در یک محدوده قیمت متفاوت. قیمت به طور ناگهانی از 15753 دلار به 14344 دلار رسید و 5 درصد افت را ثبت کرد. اما از میانگین متحرک 10 روزه در نمودار روزانه در آن زمان بازیابی شد

در چند روز بعد، بیت کوین با صعود به بالاترین قیمت در دو سال گذشته، به 16480 دلار رسید و یک شکست قوی را تأیید کرد.

 پیشرفت های سهموی نیاز به آزمایش مجدد دارند

جوش اولسویچ (Josh Olszewicz)، نمودارشناس و تحلیلگر فنی ارزهای دیجیتال، نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد بیت کوین در یک چرخه تغییر حرکت احتمالی قیمت قرار دارد.

نمودار سهموی بیت کوین

نمودار سهموی بیت کوین، منبع: Josh Olszewicz

 در طی روند صعودی سهموی، حرکت دارایی همچنان روند صعودی افزایش قیمت را ادامه می دهد. اما ، اگر چرخه سهموی شکسته شود، یک دارایی می تواند در معرض خطر بازگشت بزرگ باشد.

 در کوتاه مدت، تا زمانی که بیت کوین در محدوده 15300 تا 15500 دلار باقی بماند، تغییر احتمالی بیت کوین دست نخورده باقی می ماند.

معامله گران و تحلیلگران تکنیکال در 24 ساعت گذشته سطوح مشابهی را مشخص کرده اند. مایکل ون دو پوپه ، یک معامله گر در بورس سهام آمستردام، به همین ترتیب گفت که سطح حمایت 15،500 دلار برای بیت کوین در کوتاه مدت همچنان کلیدی است.

 در کوتاه مدت، بیت کوین نیاز به دیدن انعطاف پذیری مداوم بالاتر از 15500 دلار دارد و به طور ایده آل از حمایت 15700 دلاری خود دفاع می کند همانطور که در 24 ساعت گذشته این کار را انجام داده است.

منیع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.