3 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین پس از رسیدن به 15800 دلار ناگهان 6 درصد کاهش یافت


3 دلیل اینکه چرا قیمت بیت کوین پس از رسیدن به 15800 دلار ناگهان 6 درصد کاهش یافت


بیت کوین بعد از صعود به نزدیکی سطح 16000 دلار با کاهش قیمت مواجه شد. با کاهش شدید 6 درصدی قیمت بیت کوین، تقویت دلار و افزایش غیر منتظره بازار سهام اتفاق افتاد. قیمت بیت کوین قبل از سقوط به 14800 دلار تا 15840 دلار افزایش یافت. تنها پنج ساعت پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه، بیت کوین بیش از 6 درصد کاهش یافت. این افزایش ناگهانی نوسانات احتمالاً توسط سه عامل عمده ایجاد شده است.  سه کاتالیزور روند نزولی ناگهانی بهبود دلار ، کاهش قیمت طلا بود زیرا Pfizer اعلام کرد آزمایشات واکسن COVID-19 خود نتایج مثبتی را ارائه می دهد و تخلیه بیت کوین ها توسط نهنگ ها.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته بیت کوین

فلزات گرانبها و بیت کوین همزمان سقوط کردند

به گزارش Associated Press،  Pfizer اعلام کرد که مرحله سوم آزمایشات واکسن کووید 19 به خوبی پیش می‌رود. این غول دارویی گفت در حال حاضر ثابت شده است که واکسن 90 درصد در پیشگیری از کووید 19 موثر است.

 تا به امروز، فایزر این واکسن را بر روی 44000 شرکت کننده آزمایش کرده است و در صورت اثبات موثر بودن، گام بعدی این است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آزمایشات خود را قبل از تأیید واکسن برای تولید و توزیع انبوه انجام دهد.

 پس از اعلام واکسن، میانگین صنعتی داو جونز 1000 واحد افزایش یافت و منجر به افزایش قدرت بازار سهام ایالات متحده شد. با پیروزی دلار و سهام ایالات متحده ، بیت کوین و طلا همزمان کاهش یافتند.

 مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تاجر تمام وقت در بورس اوراق بهادار آمستردام، بهبود شاخص دلار آمریکا را مشخص کرد و پیشنهاد کرد که فروشگاه های با ارزش دیگر مانند طلا و بیت کوین، در برابر دلار قیمت گذاری شوند. به این ترتیب، وقتی دلار بهبود می یابد، قیمت بیت کوین می تواند به شدت در کنار فلزات گرانبها ریزش قیمت داشته باشد.

فروش تهاجمی بیت کوین توسط نهنگ ها

وقتی این افت قیمت رخ داد، CryptoQuant ، یک شرکت تحلیل در بازار، متوجه شد که نهنگ های بیت کوین در حال فروش دارایی های خود هستند.

نهنگ ها چندین دلیل جذاب برای فروش بیت کوین با قیمت 15800 دلار داشت. اول اینکه این یک ناحیه مقاومت عمده درست زیر سطح 16000 دلار است و اگر سطح 16000 دلار شکسته شود، تحلیل گران فنی گفته اند که بیت کوین احتمالاً به بالاترین حد در تاریخ قرار خواهد گرفت.

 وقتی نهنگ ها دارایی خود را می فروشند، بازار اغلب واکنش شدیدی نشان می دهد. در حال حاضر پولبک متوقف شده است و بیت کوین بیش از 15100 دلار بازیابی شد که نشان دهنده تغییر روند کوتاه مدت در روند صعودی است.

معامله گران بلند مدت موقعیت های خود را حفظ می کنند

علی رغم افزایش سطح نوسانات در بازار، معامله گر ارزهای رمزپایه Cantering Clark تأکید کرد که بعید به نظر می رسد سرمایه گذاران بلندمدت موقعیت های خود را تغییر دهند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به پلتفرم معاملاتی Bitex24 مراجعه کنید.