11 میلیون دلار بیت کوین دیگر مربوط به دوران ساتوشی منتقل شد


11 میلیون دلار بیت کوین دیگر مربوط به دوران ساتوشی منتقل شد


11 میلیون دلار بیت کوین از سال 2010 تازه منتقل شد. اما چرا؟ قبلا نیز شخصی 50 بیت‌کوین مربوط به دوران ساتوشی ناکاموتو به ارزش 527 دلار را به کیف پول صرافی Bitfinex منتقل کرده بود. اکنون شخصی 1000 بیت کوین را برای اولین بار از سال 2010 به ارزش 11.425.000 دلار به آدرس یک کیف پول منتقل کرد. مشخص نیست که مالک بیت کوین کیست یا به چه دلیل منتقل شده است. شخصی بیش از 11 میلیون دلار بیت کوین منتقل کرده است که از زمان استخراج آن در کیف پول وی بوده است. برخی معتقدند که این انتقال می‌تواند آغاز بازار گاوی باشد.

 1000 بیت کوین که امروز ارزش آن 11،425،000 دلار است  به یک آدرس کیف پول منتقل شد. این اقدام توسط Kirill K، تاجر حرفه‌ای ارزهای رمزنگاری شده در LinkedIn منتشر شد.

این کوین‌ها به عنوان کوین‌های دوران ساتوشی شناخته می‌شوند زیرا استخراج این ارزها زمانی انجام گرفته است که ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت‌کوین در انجمن‌های بیت کوین فعالیت داشت. ناکاموتو آخرین بار در 13 دسامبر 2010 در انجمن بیت‌کوین تاک  (Bitcointalk) فعال بود.

بیت کوین در سپتامبر 2010 استخراج شد زمانی که بیت کوین کمتر از دو سال داشت و ارزش هر سکه کمتر از 10 سنت بود. در آن زمان ارز رمزنگاری شده تقریباً شنیده نشده، نا آشنا و بسیار ارزان قیمت بود  ارزش کل بیت کوین که امروز نقل مکان کرد کمتر از 100 دلار در سال 2010 ارزش داشت. دارنده اسرارآمیز بیت کوین‌ها  دوران ساتوشی اگر امروز کوین‌ها را بفروشند، سود دیوانه کننده‌ای دارد.

 بیت کوین دوران ساتوشی به سکه های استخراج شده در زمانی که خالق بیت کوین با نام مستعار، ساتوشی ناکاموتو هنوز در ارتباط با دنیای رمزنگاری بود. از سال 2010 هیچ کس از ناکاموتو چیزی نشنیده است و هویت او هنوز هم یک راز کامل است. برخی معتقدند  انتقال بیت‌کوین‌ها احتمالا توسط یکی از بستگان ساتوشی ناکاموتو صورت گرفته باشد.  اما چرا کسی اکنون این بیت کوین را منتقل می کند؟

آخرین باری که کسی سکه‌های دوران ساتوشی را جابجا کرد، در ماه می بود. این شخص 50 کوین را که در فوریه 2009 استخراج شده بود منتقل کرد. بیشتر این پول به صرافی‌های بایننس و کوین‌بیس اختصاص یافت.

هانس هوگ، رئیس استراتژی کوانتومی در شرکت رمزنگاری Ikigai Asset Management، در LinkedIn نوشت: "ماینرهای قدیمی باید مراقب نحوه حرکت خود باشند تا بازار را سر زبان‌ها نیندازند."

 اما او اضافه کرد که وقتی میلیاردها بیت کوین هر روز در کیف پول‌ها جا به جا می‌شود 11 میلیون دلار واقعاً تاثیری بر روند بازار نخواهد داشت.

منبع: decrypto.co

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.