کره جنوبی به دنبال توسعه فوری تکنولوژی ارزهای دیجیتال است


کره جنوبی به دنبال توسعه فوری تکنولوژی ارزهای دیجیتال است


یکی از سیاستمداران برجسته کره جنوبی خواهان توسعه فوری تکنولوژی بلاک چین است. وی با اشاره به ارزشمندی بازارهای مالی مبتنی بر بلاک چین، خواهان توسعه هر چه سریع‌تر این تکنولوژی در این کشور است. همچنین با بیان اینکه بازارهای مالی مبتنی بر بلاک‌چین اکنون یک واقعیت اجتناب ناپذیر برای این کشور و کل جهان هستند خواهان در اولویت قرار دادن این امر در این کشور است.

بلاک چین یک فناوری غیرمتمرکز است به این شکل که برای تراکنشات مالی نیاز به یک شخص ثالث به عنوان واسطه نیست، اطلاعات در بلاک‌ها ثبت می‌شوند و با رمزنگاری‌های دیجیتالی ایمن می‌شوند. به عنوان یک فناوری در شبکه ارزهای دیجیتال بلاک چین طوری طراحی شده است تا در برابر کلاهبرداری ها بسیار مقاوم باشد. از این رو این تکنولوژی یک فناوری ارزشمند برای هر کشوری است.

 لی یونگ بین  (Lee Yong-bin)، نماینده حزب دمکرات و عضو کمیته ارتباطات، فناوری و علوم در شورای ملی یک سخنرانی در خصوص بلاک چین برگزار کرد که با حمایت مالی گروه تحقیقات سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری مجلس برگزار شد و به طور مشترک توسط خود لی میزبانی شد.

 وی در این سخنرانی اظهار داشت که فقدان  فناوری ارز دیجیتال می‌تواند تهدیدی برای نام و شهرت این کشور در صحنه بازار‌های داخلی و جهانی باشد. همچنین بیان کرد:

 "فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال کلیدی برای  ایجاد تغییرات و نوآوری در اقتصاد جهانی این کشور و به طور کلی کل جهان در عصر دیجیتال صنعت مالی هستند. این فناوری دارای یک پتانسیل نامحدودی برای توسعه اقتصاد است و می‌تواند یک زمینه‌ساز مناسب برای ایجاد شغل و حرفه باشد."

سیاست‌گذاران و کارشناسان در این جلسه بیان کردند که به منظور توسعه فناوری ارز دیجیتال دولت کره جنوبی باید بودجه‌ی بیشتری در این بخش مالی  صرف کند و خواهان حمایت بیشتری برای توسعه این فناوری بودند.

 یکی از شرکت‌کنندگان اظهار داشت که اکنون نیاز به ایجاد زیرساخت های مرتبط با فناوری ارز دیجیتال بیش از هر زمان دیگری ضروری است. یکی از اساتید دانشگاه به حاضران گفت که کارگران مهاجر از کشورهایی مانند فیلیپین و نپال که به کره جنوبی مهاجرت کرده‌اند به طور فزاینده‌ای به خدمات ارزهای دیجیتال با بلاک چین روی آورده‌اند تا بتوانند پول بیشتری برای خانواده‌ی خود و با کارمزد کمتری و امنیت بالاتری بفرستند.

 این استاد دانشگاه همچنین افزود در حال حاضر  25 شرکت در حوزه خدمات پرداخت مالی ارز دیجیتال به کشورهای خارج از کره جنوبی مشغول به فعالیت می‌باشند و کاربران تحت تأثیر سرعت و امنیت این پلتفرم‌ها قرار گرفته‌اند.

منبع: Cryptpnews

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.