کاهش تسلط بیت کوین به کمترین میزان خود در سه ماه گذشته رسید


کاهش تسلط بیت کوین به کمترین میزان خود در سه ماه گذشته رسید


تسلط بیت کوین یکی از قدیمی ترین و جالب ترین معیارها در صنعت رمزنگاری است و در میان توسعه "فصل آلت کوین" پایین ترین بازه های چند هفته ای خود را گذرانده است.

تسلط بیت کوین (BTC) ، نسبت حجم بازار بیت کوین به باقی ارزهای دیجیتال است که از اواسط اکتبر سال 2020 تاکنون به کف حمایتی روانی به ثبت رسیده، نزدیک شده است. دامیننس یا تسلط بیت کوین در ژانویه بیش از 11 درصد سقوط کرد. در اینجا برخی از دلایل احتمالی این افت را ذکر خواهیم کرد.

تسلط بیت کوین 60 درصد را هدف قرار گرفته است!

دیروز 7 فوریه 2021 تسلط بیت کوین به 60 درصد رسید و این  کمترین میزان تسلط بیت کوین از تاریخ 20 اکتبر 2020 است. از آن زمان، قیمت بیت کوین سه برابر شده است.

در زمان نوشته شدن این مقاله خبری تسلط بیت کوین نزدیک به 60 درصد است. طبق اطلاعات نمودارهایTradingView، اکنون در ۶۱.۹۵ درصد قرار دارد. اما در سایت CoinGecko  حدود ۶۰.۱ درصد است، در حالی که Binance’s CoinMarketCap  آن را با 61،93 درصد نشان می دهد.

بنابراین تسلط بیت کوین تمام سودهای رالی قابل توجه خود را در دسامبر 2020 از دست داده است. در 3 ژانویه 2021 ، بیت کوین توانست سقف 15 ماهه خود را بیش از 73 درصد به ثبت برساند. همچنین می تواند این رشد تسلط بیت کوین را به ریزش قیمتی ریپل نسبت داد که منجر به سقوط آزاد سرمایه XRP شد.

همانطور که توسط U.Today گزارش شد، یک هفته پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل، تسلط بیت کوین هفت درصد رشد کرد. برخی تحلیلگران در آن زمان پیشبینی کردند که پول، از سمت بازار ریپل به سمت بیت کوین آمده است. 

بایننس کوین ، کاردانو و اتریوم سه دارایی مهم در فصل آلت کوین ها

کاهش تسلط بیت کوین منجر به آغاز فصل آلت کوین ها شد. این رالی قیمتی بیشتر در دو قسمت قابل مشاهده می باشد: 10 آلت کوین برتر بازار و توکن های DeFi.

به عنوان مثال، دومین ارز رمزنگاری شده یعنی اتریوم از دسامبر سال 2020 افزایش 116 درصدی را تجربه کرده است. دو روز قبل، اتریوم اوج تاریخی بیش از 1750 دلار را در اکثر صرافی های معتبر به ثبت رساند.

بایننس کوین که ارز بومی صرافی بایننس محسوب می شود، سقف قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. قیمت آن در هفت روز گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته‌است و در زمان نوشته شدن این خبر، قیمت این رمز ارز در بالای 70 دلار قرار دارد. 

کاردانو (ADA)، نیز که از آن به عنوان رقیبی برای اتریوم یاد می شود نیز توانسته است رالی قیمتی فوق العاده ای را به ثبت رساند و تنها در 24 ساعت گذشته، رشد 25 درصدی را به ثبت رسانده است.

منبع: U.tody

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال