چگونه کمبود بیت کوین می‌تواند برای سرمایه‌گذاران رمزنگاری خوب باشد


چگونه کمبود بیت کوین می‌تواند برای سرمایه‌گذاران رمزنگاری خوب باشد


شرکت های بزرگ مانند PayPal مقدار بسیار زیادی بیت کوین را خریداری می کنند. در واقع، با ورود کمپانی خدمات پرداخت PayPal و ادغام بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در پلتفرم آن، افزایش چشمگیری در قیمت بیت کوین ایجاد کرده است و معلوم نیست که این جریان صعودی چه زمانی متوقف خواهد شد.

به گفته Pantera Capital، ممکن است کمبود بیت کوین در روزهای آینده وجود داشته باشد. اما کارشناسان می گویند نگران نباشید این دارایی به راحتی در دسترس خواهد بود.

 بر اساس پستی که دیروز توسط صندوق سرمایه گذاری بلاک چین منتشر شد، یک وضعیت آشفته سیاسی در ایالات متحده، فدرال رزرو را به سمت چاپ پول بیشتر سوق داده و در نتیجه قیمت سایر دارایی ها را افزایش داده است. یکی از این دارایی ها بیت کوین است، البته به لطف شرکت های فناوری که مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده خریداری می کنند.

 در این پست آمده است PayPal و Cash App در حال حاضر بیش از 100 درصد از کل بیت کوین های تازه صادر شده را خریداری می کنند و وقتی سایر موسسات مالی بزرگتر از آنها پیروی می کنند کمبود عرضه حتی بی تعادل تر می شود. تنها راه تعادل عرضه و تقاضا در قیمت بالاتر است.

با توجه به اینکه شرکت های بزرگ فناوری، قیمت بیت کوین را بسیار زیاد افزایش می دهند، اما آیا این ارز رمزنگاری برای افراد عادی که میلیون ها دلار پول برای خرید این ارز را ندارند، کمتر قابل دسترس خواهد بود؟

طبق گفتهPantera Capital ، کمبود بیت کوین یک احتمال است. اما نگران نباشید (هنوز!) کارشناسانی که با Decrypt صحبت کردند گفتند که هیچ چیز برای نگرانی وجود ندارد.

تحقیقات هفته گذشته شرکت تحلیلی بلاک چین Chainalysis نشان داد که مقدار بیت کوین موجود برای خرید به این بستگی دارد که آیا دارندگان آن می خواهند آن را بفروشند یا معامله کنند.

 حدود 77 درصد از کل 14.8 میلیون بیت کوین استخراج شده در کیف پول های غیرمشخص (کیف پول هایی که بیت کوین زیادی ارسال نمی کنند بلکه آن را نگه می دارند) هستند. این نشان می دهد که خریداران بزرگ اساساً دارایی را جمع می کنند و زیرا پیش بینی می کنند ارزش آن در حال افزایش است و این لزوما چیز بدی نیست.

 شاون دکستر (Shawn Dexter)، تحلیلگر امور مالی غیرمتمرکز درQuantum Economics ، گفت: "خرید و نگهداری بیت کوین توسط شرکت های بزرگ فناوری فقط به منظور افزایش امنیت اساسی شبکه و پیشبرد ذخیره ارزش ارائه خدمات است."

 وی همچنین گفت که صرف نظر از قیمت ارز ، "داشتن گزینه ای برای خرید دارایی که هیچ قدرت واحدی نمی تواند یک طرفه تصمیم به تورم بگیرد نوعی دموکراتیزه شدن است" و مردم هنوز هم می توانند از آن به عنوان ذخیره ارزش استفاده کنند. همانطور که بسیاری از افراد در حال حاضر این کار را انجام می دهند.

 اگر اوضاع به همین روال پیش برود، افزایش قیمت بیت کوین ادامه خواهد یافت.  اما جای نگرانی در مورد کاهش عرضه این ارز وجود ندارد، با پشتیبانی شرکت هایی مانند PayPal ، اکنون خرید رمزنگاری از همیشه آسان تر است. سیصد میلیون نفر بلافاصله به بیت کوین  و اتریوم پس از پشتیبانی PayPal  دسترسی پیدا کردند.

منبع: decrypt

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال