چرا بیت کوین در انتظار روز انتخابات است؟


چرا بیت کوین در انتظار روز انتخابات است؟


به عقیده تحلیلگران جدا شدن بیت کوین از شاخص بازار سهام آمریکا آغاز شده است. در واقع، ویلی وو پیش بینی کرده بود که بیت کوین به دلیل افزایش ورود تازه واردان، رابطه خود را با بازار سنتی قطع خواهد کرد. با توجه به تاثیری که همبستگی سهام و بیت کوین بر بازار رمزنگاری داشته است، این جدا شدن ممکن است نشانه خوبی باشد.

 آخرین گزارش دریبیت Deribit ، تأثیر احتمالی این فصل از انتخابات را بر روی بیت کوین بررسی کرده است. همبستگی شدید بین بازارهای ذکر شده اغلب منجر به دوره نوسان قابل توجهی شده است که زیان های زیادی به دلیل تغییرات سیاست های عمومی، تحولات ژئوپلیتیکی و حتی ویروس همه گیر کرونا متحمل شده است. با پایان یافتن فصل انتخابات 2020 ایالات متحده ، تأثیر نتایج آن در سراسر بازار سهام قابل مشاهده خواهد بود اما در مورد بازار رمزنگاری نمی توان همین حرف را زد.

 در حقیقت بانک آمریکا بر این باور است که از میان چهار نتیجه احتمالی انتخابات، "در آمیختن ریاست جمهوری و مجلس سنا " بیشترین تورم را خواهد داشت. در چنین شرایطی، هر یک از احزاب سیاسی تنها قادر به کنترل یکی از اهرم های سیاست گذاری خواهد بود. در حالی که انتظار می رود جمهوری خواهان اقتصاد را تهییج کنند، دموکرات ها به احتمال زیاد از مصرف کنندگان حمایت می کنند. به بیان ساده ، نتایج مختلف تأثیر متفاوتی بر بازار سهام خواهد گذاشت. بازار بیت کوین چه تاثیری می گذارد؟

توانایی بیت کوین برای خروج از سیستم بدهی های فیات، آن را از "بمب ساعتی ارز فیات" دور نگه می دارد. بسته محرک مالی COVID-19 که فقط در ایالات متحده بسته بندی شده است ، تقریباً 2 تریلیون دلار و هشت برابر کل سقف بازار بیت کوین ارزش دارد رقمی که در برابر روزهای سخت پیش رو ناچیز است.

معاملات کوتاه مدت

بر اساس تحقیقات، یک انتخابات ترکیبی با ایجاد وقفه ای سیاسی از محرک های مورد نیاز دولت جلوگیری خواهد کرد. این امر باعث ایجاد تورم و صدمه به دارایی های ریسک پذیر می شود.

همچنین احتمالاً جاه طلبی های سیاست قطبی را مهار کرده و سبب کاهش تاثیر بی‌ثباتی غیرمستقیم می شود.

 این یعنی چی؟ خوب، ممکن است سبب افت کوتاه مدت قیمت بیت کوین شود.

 در همین حال ، یک پاک سازی پاک، به هر دو صورت ممکن است باعث افزایش بیت کوین و دارایی های پر خطر در نمودارها شود.

 نوسانات فعلی قیمت بیت کوین

همانطور که گفته شد، به نظر می رسد وضعیت امروز بازار بیت کوین کاملا بی ثبات است. دارایی دیجیتال مانند یک موج در حال حرکت است. در واقع ، در سالگرد 12 سالگی وایت پیپر بیت کوین، ارزش دارایی رمزنگاری توانست 14000 دلار را لمس کند ، قبل از اینکه قیمت با 13813 دلار بسته شود. در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 13740 دلار است.

Source: Coinstats

چنین نوسانی احتمالاً تا پایان سه ماهه ادامه خواهد داشت و به معامله گران توصیه می شود که روند تحولات بازار سهام و بازار بیت کوین را از نزدیک تحت نظر داشته باشند.

منبع: ambcrypto.com

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.