پیروزی حزب دموکرات در انتخابات آمریکا می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین شود


پیروزی حزب دموکرات در انتخابات آمریکا می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین شود


پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا می تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین شود. الکس کروگر (Alex Kruger) تحلیلگر و اقتصاددان بازارهای جهانی در این‌باره پیش‌بینی کرد، پاکسازی دموکراتیک بر قیمت طلا، نقره و بیت کوین تاثیر می‌گذارد. کروگر همچنین معتقد است اگر دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروز شوند این امر می‌تواند باعث کاهش ارزش دلار شود. اگر دلار آمریکا تا سال 2021 روند نزولی داشته باشد می‌تواند به فلزات گرانبها و بیت‌کوین روند صعودی را منتقل کند. نمودار همبستگی بین طلا و بیت‌کوین در طول سال گذشته را در پایین مشاهده می‌کنید.

نمودار همبستگی طلا و بیت کوین

چرا ارزش دلار با پیروزی جو بایدن در ریاست جمهوری آمریکا افت می‌کند؟

استراتژیست‌ها از این موضوع نگران هستند که ریاست جمهوری بایدن سبب افزایش مالیات‌ها و مقررات بیشتر شود که هر دو عامل می‌توانند بر اقتصاد و بورس این کشور فشار وارد کند

احساسات پیرامون ارزش دلار آمریکا معمولاً به وضعیت اقتصادی بستگی دارد. به همین ترتیب با افزایش شیوع کووید-19 در آمریکا ارزش دلار شروع به ریزش کرد و طی شش ماه گذشته عملکرد دلار در برابر ارزهای دیگر مانند ین، یوان و فرانک ضعیف‌تر بوده است.

اگر پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث کاهش شدید دلار شود، می‌تواند به افزایش ارزش طلا و بیت‌ کوین که در برابر دلار ارزیابی می‌شوند، منجر شود. کروگر در این رابطه بیان می‌کند: " پاکسازی دموکراتیک ممکن است سبب کاهش ارزش دلار شود و ارزش فلزات گرانبها افزایش می‌یابد. ارزش نقره به دلیل افزایش تقاضای برای پنل‌های خورشیدی افزایش می‌یابد. فلزات اساسی به ویژه مس رشد قیمت خواهند داشت. نفت خام ارزان می‌شود و ارزش بیت‌کوین افزایش خواهد یافت.

استراتژیست‌های بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ نیز با این نظر موافق هستند. به گفته سورش تانتیا (Suresh Tantia)، استراتژیست ارشد بانک سرمایه‌گذاری Credit Suisse، ممکن است ارزش بورس سهام بعد از انتخابات 5 درصد ریزش کرد. تانتیا تأکید کرد که حمایت مالی از سوی فدرال رزرو کار چندانی برای سهام نکرده است. همچنین تأثیر عمده‌ای بر دلار نداشته است و هیچ نشانه‌ای از بهبود را نشان نمی‌دهد. ادامه روند نزولی دلار و راکد شدن  بازار سهام می‌تواند احساسات اطراف بیت کوین و طلا را افزایش دهد. تانتیا پیش‌بینی می‌کند که بازار سهام تا سال 2021 بهبود یابد اما در کوتاه مدت انتخابات تهدیدی برای بازار سهام است. وی گفت: پشتیبانی از بانک مرکزی به جایی نمی‌رسد. بانک فدرال قصد دارد نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری پایین نگه دارد مانند سایر بانک‌های مرکزی. بنابراین همانطور که آنها نقدینگی را در بازار تزریق می‌کنند فکر می‌کنم بازارهای سهام عقب نشینی خواهند کرد. بنابراین ما می‌خواهیم از این بازیابی بازار بورس به عنوان فرصتی برای خرید سهام استفاده کنیم. محرک‌های مالی یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت بیت‌کوین هستند. تحلیل‌گران انتظار دارند بسته محرک مالی دیگری در نیمه اول سال 2021 ارائه شود. از زمان تصویب بسته محرک آوریل قیمت بیت‌کوین از حدود 6000 دلار تا 12500 دلار افزایش یافت.

منبع  u.today :

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.