پل تودور جونز سرمایه‌گذاری در بیت کوین مانند سرمایه گذاری در اپل یا گوگل


پل تودور جونز سرمایه‌گذاری در بیت کوین مانند سرمایه گذاری در اپل یا گوگل


بیت کوین در ابتدای راه اندازی است و راه طولانی در پیش دارد. پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، مدیر صندوق های سرمایه گذاری و میلیاردر آمریکایی اخیراً به بیت کوین توجه خاصی دارد و ارز دیجیتال را بهترین ریسک در برابر تورم اعلام کرد و سرمایه گذاری در حال حاضر در بیت کوین را با سرمایه گذاری در سهام اولیه اپل و گوگل مقایسه می کند. وی گفت: من فکر می کنم که ما در ابتدای راه اندازی بیت کوین هستیم و راه طولانی در پیش داریم.

پل تودور جونز بیت کوین به طور فزاینده ای صعودی است

پل تودور جونز در مصاحبه ای با CNBC دلیل افزایش صعود در بیت کوین را توضیح داد و فاش کرد یک سرمایه‌گذاری در این زمینه کرده است.  این سرمایه‌گذار میلیاردر اعلام کرد حدود 2 درصد از دارایی های خود را در ماه می در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است که توجه جامعه رمزگذاران را به خود جلب کرد. اکنون چهار ماه می گذرد، قیمت بیت کوین بیش از 46 درصد افزایش یافته است و یکسری اخبار صعودی مانند خبر اخیر  Paypalبرای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، در این روند صعودی تاثیرگذار بود.  از جونز سوال شد که آیا این تحولات تصمیمات سرمایه گذاری او را روی بیت کوین تغییر داده است به ویژه اینکه آیا وی بیشتر بیت کوین میخرد یا برخی از آنها را می‌فروخت. وی گفت: همچنان معتقد است که بیت کوین یک سپر عالی در برابر تورم، که انتظار می‌رود طی چند سال آینده و به دلیل مداخله بانک مرکزی افزایش یابد. وی با اشاره به مشکلات اضافی که توسط همه گیری Covid-19 ایجاد شده است ، گفت:"باید فکر کرد که چگونه می‌توانید از خود در برابر تورم دفاع کنید." بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری Tudor در ادامه توضیح داد  که بیت کوین در مقایسه با گزینه‌های سنتی همچون طلا، اوراق بهادار با نرخ تورم خزانه داری، مس و دیگر استراتژی‌های پیچیده‌تر، یکی از بهترین “معاملات تورمی” خواهد بود. او اضافه کرد: من به این نتیجه رسیدم که بیت کوین در معاملات تورمی بهترین سپر دفاعی خواهد بود.

برخی از علاقمندان به ارزهای دیجیتال، صحبت‌های جونز در تأیید بیت کوین را به عنوان سرآغاز ورود دیگر سرمایه گذاران نهادی به این عرصه تعبیر کرده بودند. چرا که ورود افراد نام آشنای صنعت به عرصه ارزهای دیجیتال می‌تواند باعث شود اعتماد دیگر سرمایه گذاران به این دارایی افزایش یابد.

منبع: news.bitcoin

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.