واکنش بیت‌کوین و سهام به پیروزی جو بایدن در انتخابات چه خواهد بود؟


واکنش بیت‌کوین و سهام به پیروزی جو بایدن در انتخابات چه خواهد بود؟


رسانه های معتبر جو بایدن را برنده انتخابات 2020 اعلام کرده اند که باعث شده تحلیلگران حدس بزنند که چگونه ریاست جمهوری بایدن بر قیمت بیت کوین در سال 2021 تأثیر می گذارد.

در 7 نوامبر، چندین رسانه مهم اعلام کردند که جو بایدن پس از 4 روز شمارش دقیق آرا در ایالت های مهم موفق به کسب آرای انتخاباتی کافی برای دستیابی به چهل و ششمین ریاست جمهوری ایالات متحده شده است.
از آنجا که شور و هیجان ناشی از یک انتخابات بسیار نزدیک شروع به کاهش می کند، تحلیلگران نگاه دقیق تری به نحوه تأثیر ریاست جمهوری بایدن بر بازارهای سنتی و قیمت بیت کوین خواهند داشت. سه عامل اساسی که باید در نظر گرفته شود، عبور نهایی از دور جدید محرک های اقتصادی، تقویت دلار آمریكا و احتمال بهبود بازار سهام است.

نمودار چهار ساعته بیت کوین

نمودار چهار ساعته بیت کوین

محرک اقتصادی می تواند قیمت بیت کوین را بالاتر ببرد

پیش از انتخابات آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده گفت که قصد دارد بحث محرک اقتصادی را تا بعد از انتخابات به تأخیر بیندازد. در نتیجه، دموکرات ها و جمهوری خواهان برای رسیدن به یک تصمیم نهایی در مورد یک توافق تلاش کردند.

انتخابات بایدن چشم انداز بسته محرک را تا پایان سال روشن می کند. دموکرات ها در کنگره آمریكا قبلاً در ماه اكتبر لایحه محركی به ارزش 2.2 تریلیون دلار پیشنهاد كرده بودند اما این طرح نتوانست از حمایت مجلس سنا برخوردار شود.

 دور دوم محرک می تواند بیت کوین را تحت تأثیر مثبت قرار دهد زیرا به طور قابل توجهی شرایط مالی در ایالات متحده را آرام می کند و همچنین باعث تقویت اقتصاد ایالات متحده می شود و به نوبه خود اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پر خطر تحریک می کند.

  بیت کوین در ماه های اخیر از یک دارایی با ریسک به یک دارایی امن و یک سپر در مقابل تورم تبدیل شده است. با وجود این، هنوز موارد متعددی وجود دارد که قیمت بیت کوین همراه با بازار سهام حرکت می کند، بنابراین در صورت عدم اشتها برای دارایی های ریسک پذیر، قیمت بیت کوین هنوز هم می تواند افزایش یابد.

افزایش دلار آمریکا

اگر دولت جو بایدن بسته محرک اقتصادی را تأیید کند، دلار آمریکا افزایش خواهد یافت. به عنوان نمونه، ارزش یورو پس از تصویب یک پیشنهاد محرک مهم، به سرعت افزایش یافت.

 دلار آمریكا از ماه مارس در مقابل ارزهای ذخیره عملکرد خوبی نداشته است. در نتیجه، به بهبود طلا، بیت کوین و سایر دارایی های با ارزش دیگر کمک کرد زیرا قیمت آنها در برابر دلار است.

 به همین ترتیب، این احتمال وجود دارد که دور دوم محرک و افزایش اعتماد به نفس سرمایه گذاران در ابتدا بتواند تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته باشد. یادآوری این نکته نیز مهم است که با گذشت زمان، تقویت دلار می تواند فشار فروش بیشتری بر بیت کوین و طلا وارد کند.

 بازارهای سهام ممکن است اکنون بعد از پایان انتخابات روند صعودی را آغاز کند

تحلیلگران همچنین پیش بینی می کنند بازار سهام ایالات متحده پس از تأیید نتیجه انتخابات بهبود یابد. اگرچه بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که ممکن است سیاست های مالیاتی و زیست محیطی بایدن در نهایت منجر به کسادی بازار سهام شود اما احتمال صعود سهام در کوتاه مدت وجود دارد.

 بورس سهام در طول ماه های آگوست و سپتامبر با افت شدیدی روبرو شد زیرا تحلیل گران نسبت به انتخابات پر مناقشه هشدار دادند. بعید است گمانه زنی ها در مورد نتیجه انتخابات باعث افزایش فروش دارایی های دارای ریسک شود. بلکه ترس از ادامه انتخابات بدون یک شخص پیروز مشخص باعث ایجاد جنجال در بازارها شد. پس از پایان انتخابات 2020 ، عدم اطمینان در بازارها کمتر است و این می تواند سهام را در کنار سایر دارایی های دارای ریسک بهبود بخشد. از نظر مقررات، جیک سروینسکی ، مشاور عمومی کامپاند فایننس گفت که بایدن هیچ موضع گیری عمومی نسبت به رمزنگاری ابراز نکرده است. او نوشت:

 رئیس جمهور منتخب بایدن در مورد دیدگاه های خود در مورد رمزنگاری چیزی علنی نگفته است. در حال حاضر ، این واقعا مسئله کافی نیست که بتواند توجه او را جلب کند. چهار سال آینده سیاست رمزنگاری ایالات متحده بستگی به این دارد که چه کسی را در سمت های اصلی منصوب کند.. "

در حالی که رسانه ها اعلام کرده اند که جو بایدن برنده انتخابات 2020 است، ترامپ هنوز این واقعیت را نپذیرفته است و انتظار می رود تیم حقوقی ترامپ در مورد نتایج بررسی هایی را انجام دهند و سعی در بازشماری مجدد در هر ایالت را کنند. اگر این اتفاق بیفتد، ترس و نوسان می تواند به سرعت وارد بازار شود و منجر به عقب نشینی قیمت سهام و بازار ارزهای دیجیتال شود.

منبع:Cointelegraph

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.