هارد فورک بیت کوین کش


هارد فورک بیت کوین کش


بیت کوین کش یک ارز دیجیتال می باشد که از فورک بیت کوین ایجاد شده است. در تاریخ 1 آگوست 2017  بلاک‌ چین بیت‌کوین، یک فورک را تجربه کرد. پس از دو سال پس از آخرین هارد فورک بیت کوین کش که نتیجه آن تقسیم به بیت کوین کش و بیت کوین اس وی بود،  بار دیگر یک هارد فورک دیگر را نیز تجربه خواهد کرد، این بار نیز شبکه به دو زنجیره Bitcoin Cash Node (BCHN) و Bitcoin Cash ABC (BCHA) تقسیم خواهد شد. طبق برنامه ریزی انجام شده، هارد فورک در 15 نوامبر (25 آبان) ساعت 12:00 به وقت محلی انجام می شود. به دنبال این هارد فورک، Bitcoin ABC  و Bitcoin Cash Node هر دو الگوریتم تنظیم سختی جدیدی را به کار می گیرند.

نکات کلیدی برای سرمایه گذاران

Bitfinex  در بیانیه ای اعلام کرد: "به منظور آماده سازی برای این رویداد، واریز و برداشت بیت کوین کش در Bitfinex در ساعت 10:00 صبح به وقت محلی در تاریخ 15 نوامبر 2020 به حالت تعلیق در خواهد آمد. بیتفینکس یک اسنپ شات از موجودی بیت کوین کش هر اکانت تهیه می کند. این احتمال وجود دارد که به روز رسانی پروتکل شبکه بیت کوین کش منجر به انشعابی با بلاک چین های مجزا گردد که توسط بخشی از ماینرهایی که قبلاً بیت کوین کش را استخراج کرده اند ثبت شده است.

به همین ترتیب،   Binance همچنین واریز ها و برداشت های بیت کوین کش را در ساعت 10:00 صبح به وقت محلی تعلیق می کند. بایننس همچنین اشاره کرد که معاملات نقدی بیت کوین کش و معاملات مارجین بیت کوین کش و تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

 در اوایل ماه، تولید کننده کیف پول سخت افزاری Trezor اعلام کرد که بلافاصله از شبکه Bitcoin Cash Node پشتیبانی نمی کند. این شرکت در وبلاگ رسمی خود گفت: "همانطور که در مورد هارد فورک بلاک چین اتفاق می افتد، تصمیم گیری در مورد اینکه شبکه ای پشتیبانی می شود یا خیر، براساس اجماع جامعه است و تا حد زیادی به قدرت هش کردن توسط ماینرها به شبکه خاص بستگی دارد . " تزور هر زنجیره ای را که جامعه انتخاب کند پشتیبانی خواهد کرد ، اما ممکن است زمان لازم باشد تا توافق حاصل شود."

 KuCoin خاطرنشان کرد که در صورت انشعاب این پلتفرم، از آن پشتیبانی خواهد کرد. این صرافی افزود: "اگر این هارد فورک منجر به ایجاد دو زنجیره رقابتی شود، KuCoin خدمات مربوط به BCHA و BCHN را به صورت انتخابی باز می کند". KuCoin  به نظرات جامعه احترام می گذارد، با جامعه و کاربران به توافق می رسد و عملکرد صحیح بازار را تا بیشترین حد تضمین می کند."

 سرانجام،   Kraken اعلام کرد که از آخرین مانده مشتری بیت کوین کش در معملات آتی کراکن در زمان آخرین بلوک مشترک و درست قبل از فورک، اسنپ شات می گیرد. کراکن توضیح داد: "اگر معیارهای کراکن برای پشتیبانی  Bitcoin Cash ABC برآورد شود ، مقدار برابر Bitcoin Cash ABC به حساب spot Kraken مشتری واریز می شود".

.منبع: fxstreet.com

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.