نیجریه، آمریکا را پشت سرگذاشت، در حال تبدیل شدن به بزرگترین مرکز کریپتو جهان است


نیجریه، آمریکا را پشت سرگذاشت، در حال تبدیل شدن به بزرگترین مرکز کریپتو جهان است


بدون شک ایالات متحده سرزمین اصلی ارزهای رمزنگاری شده است. این منطقه دارای بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال ارز رمزنگاری شده در جهان مانند Kraken و Coinbase است در زمینه‌ی جذب تریدرهای جدید به فضای ارز دیجیتال معجزه کرده است اما به نظر می رسد این کشور به زودی موقعیت خود را به نیجریه واگذار کند.

نیجریه مرکز اصلی بیت کوین طی دو ماه گذشته تبدیل شده است و بیت کوین واقعاً افزایش محبوبیت در مرزهای این کشور را تجربه کرده است که عمدتا به دلیل اعتراضات به پلیس است. دولت این کشور معترضان را از دستیابی به خدمات و محصولات مالی استاندارد یا سنتی متوقف کرد و بسیاری از آنها برای تهیه تدارکات مورد نیاز برای ادامه هدف خود به بیت کوین روی آوردند.

طولی نکشید که معاملات بیت کوین تقریباً 40 درصد از فعالیت های مالی مربوط به اعتراضات را تشکیل داد. دست اندرکاران با استفاده از ارز دیجیتال توانستند تقریباً 400000 دلار سرمایه جمع کنند و از آن زمان روند رو به افزایش است. طی پنج سال گذشته ، نیجریه ای ها بیش از 60000 واحد بیت کوین را معامله کرده اند و در معاملاتی به ارزش تقریبی ۵۶۶ میلیون دلار دخیل بوده‌اند.

این امر نیجریه را به دومین سرزمین بزرگ تجارت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده در جهان تبدیل می کند که ایالات متحده در رتبه اول قرار دارد. با این حال، به نظر میرسد که نیجریه در حال رسیدن به ایالات متحده است. به طور کلی، فعالیت بیت کوین در نیجریه طی سه سال گذشته هر ساله نزدیک به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

یکی از موارد مهم استفاده از بیت کوین در نیجریه ، پرداخت حواله است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که افراد در خارج از کشور کار می کنند و باید پول را برای خانواده های خود در کشور نیجریه ارسال کنند. بیت کوین و رمزنگاری به طور گسترده ای به عنوان ابزارهای جامع حواله تبلیغ شده اند ، و به نظر می رسد شهروندان شروع به استفاده از آنها کرده اند.

 ننا نوچوکوو (Nena Nwachukwu) مدیر بخش نیجریه ای Paxful  در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت: آنها بیشتر از این پلتفرم برای معاملات همتا به همتا و آربیتراژ استفاده میکنند. حواله‌ها نیز یکی از موارد استفاده محبوب است. وی ادعا میکند، یکی از دلایل این امر این است که استفاده از بیت کوین بسیار ارزان‌تر و سریعتر از خدمات بانکی استاندارد مانند انتقال وجه است.

منبع: livebitcoinnews.com

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه بفرمایید.