مسترکارت پشتیبانی از ارز دیجیتال را در شبکه خود اعلام کرد


مسترکارت پشتیبانی از ارز دیجیتال را در شبکه خود اعلام کرد


مستر کارت روز چهارشنبه اعلام کرد از ارزهای دیجیتال در شبکه خود پشتیبانی می کند. مسترکارت به تقریبا یک میلیارد کاربر خود اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری شده را در 30 میلیون کسب وکار صرف کنند اگرچه مشخص نکرده است که از کدام کوین ها پشتیبانی می شود.

این شرکت معتقد است که این امر می تواند کسب و کارها را به سمت مشتریان جدید باز کند و مشتریان فعلی را که در حال مهاجرت به دارایی های دیجیتال بودند، حفظ کند.

این غول پرداختی، در یک پست وبلاگی اظهار داشت:" این یک انتخاب است. مسترکارت اینجا نیست تا به شما توصیه کند شروع به استفاده از ارز دیجیتال کنید. اما ما اینجا هستیم تا مشتریان، بازرگانان و مشاغل را قادر به استفاده و انتقال ارزش دیجیتال کنیم."

در حالی که غول پرداخت جهانی خاطر نشان كرد كه به دلیل "قابلیت اطمینان و امنیت" آنها قصد دارد از استیبل کوین ها حمایت كند،  مسترکارت از نام بردن از ارز دیجیتال خاصی، خودداری كرد.

با این حال، مسترکارت چهار معیار اصلی ارائه داده است که به وسیله آن دارایی های احتمالی ارزیابی می شود: حریم خصوصی و امنیت مصرف کننده، انطباق دقیق با KYC ، پایبندی به قوانین و مقررات محلی و ثبات به عنوان وسیله ای برای پرداخت.

مسترکارت همچنین از افزایش تقاضا برای دارایی های دیجیتال در میان مشتریان خود خبر داد و خاطر نشان کرد که بسیاری از کاربران در میان بازار گاوی کنونی، دارایی های رمزنگاری شده را با مستر کارت خود خریداری کرده اند.

مستر کارت در پایان گفت: "دارایی های دیجیتال در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از جهان پرداخت ها هستند." "ما اینجا هستیم تا مشتریان ، بازرگانان و مشاغل را قادر به انتقال ارزش دیجیتالی - سنتی یا رمزنگاری کنیم، هر طور که بخواهند. این باید به انتخاب شما باشد، چرا که پول شماست."

غول پرداخت جهانی مدتی است که با ایجاد مشارکت با Wirex و BitPay برای ایجاد کارت های رمزنگاری، درگیر پرداخت های رمزنگاری شده است ، اگرچه هیچ ارز رمزپایه ای از طریق شبکه مسترکارت هنوز منتقل نشده است.

مستر کارت آخرین سری از پذیرش ارزهای رمزپایه توسط سازمان های نهادی است که در چند هفته گذشته ارائه شده است. این هفته تسلا از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین از ذخیره پول نقد خود خبر داد و افزود که به زودی پرداخت بیت کوین برای اتومبیل های خود را می پذیرد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال