متوسط هزینه معاملات در شبکه اتریوم در میان افزایش حجم معاملات دو برابر شد


متوسط هزینه معاملات در شبکه اتریوم در میان افزایش حجم معاملات دو برابر شد


با توجه به داده های YCharts هزینه های شبکه اتریوم همچنان صعود می کنند و میانگین ارزش آن در هر تراکنش 17.43 دلار است. همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، میانگین هزینه ها در روز دوشنبه در حدود 10.20 دلار بود.

17.43 دلار برای هر معامله به عنوان بالاترین رقم متوسط ​​در هزینه های اتریوم محسوب می شود و در اوج هیجان بازار مالی غیرمتمرکز رکورد قبلی 12.54 دلار را در ماه سپتامبر شکست .

کارمزد تراکنش های میانگین شیکه اتریوم

کارمزد تراکنش های میانگین شبکه اتریوم- منبع: YCharts

 در زمان نگارش این مقاله، هزینه معاملات اتریوم با توجه به داده های Etherscan ، ETH Gas Gas  و Gas Now ، با هزینه متوسط ​​1.63 دلار ، به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

عملکرد سیستم عامل DeFi در بستر بلاک چین اتریوم سبب بالا رفتن هزینه های تراکنش شبکه اتریوم بود. همچنین حجم زیاد معاملات استیبل کوین در شبکه اتریوم یکی دیگر ازعوامل بالا رفتن هزینه های شبکه اتریوم بود. در نتیجه، متوسط ​​هزینه ها سر به فلک کشید که اغلب به ضرر برخی از فعالان بازار   DeFi بود.

در واقع ، افزایش روز دوشنبه هزینه اتریوم باعث شد تا پروژه ی توکن NFT با نام Aavegotchi راه اندازی شبکه اصلی خود را به تعویق بیندازد. این پروژه همچنین اظهار داشت که ممکن است شبکه  خود را درMatic عملیاتی کند. انتظار می رود راه اندازی اتریوم 2.0 ارتقا شبکه به اجماع اثبات سهام - مقیاس پذیری بلاک چین را بهبود بخشد و متوسط ​​هزینه های معامله را کاهش دهد.

در حالی که روند کار قبلاً آغاز شده است، برخی انتظار دارند که این ارتقا سالها طول بکشد تا به واقعیت کامل برسد. برخی نیز معتقد هستند که ابزار layer-two scaling، راه مناسب تری به منظور کاهش هزینه های تراکنش در شبکه می باشد طبق داده های CoinMarketCap ، افزایش نرخ کارمزد روز دوشنبه همزمان با تعیین حجم معاملات 24 ساعته بیشتر از 53 میلیارد دلار توسط  اتر صورت گرفت. این رشد عظیم در قیمت و هزینه های شبکه ی اتریوم، قبل از باز گشایی مارکت فیوچرز این ارز در بازار کالای شیکاگو، رخ می دهد.

در سال 2017 ، هنگامی که CME معاملات آتی بیت کوین خود را اعلام کرد ، قیمت بیت کوین و هزینه های معامله در میان افزایش علاقه سرمایه گذاران افزایش یافت. اتر هنوز در حدود 300 دلار از بالاترین رقم 1430 دلاری خود در 8 ژانویه 2018 کمتر است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.