مایکل نووگراتز: اکنون سرمایه گذاری در بیت کوین کم خطر از هر زمان دیگری است


مایکل نووگراتز: اکنون سرمایه گذاری در بیت کوین کم خطر از هر زمان دیگری است


سرمایه گذاری کلان در بیت کوین 10 سال پیش با عدم اطمینان زیادی همراه بود اما به گفته مدیر عامل شرکت گلکسی، اکنون خرید این دارایی خطر کمتری را به همراه دارد.

 بیت کوین از سال 2009 تاکنون مشهور شده است. شرکت های بزرگی همچون میکرواستراتژی اخیراً شروع به سرمایه‌گذاری مبالغ هنگفتی در این دارایی کرده اند. مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلگسی دیجیتال، گفت بیت کوین اکنون یک بازی مالی آشکار است.

 مایکل نووگراتز در توئیتی در 27 اکتبر گفت: " امروز سرمایه گذاری در بیت کوین ریسک کمتری نسبت به گذشته دارد."

مارسل پچمن (Marcel Pechman)، یکی از همکاران در بازارهایCointelegraph ، وقتی از وی خواسته شد تا توییت نووگراتز را ارزیابی کند گفت: "با توجه به نوساناتی که بیت کوین داشته است، با این حال بیت کوین بهترین بازده را در طی یک یا دو سال در برابر سایر دارایی ارائه داده است."

 اگرچه میکرواستراتژی در ماه های اخیر بیش از 400 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است اما تنها غول اصلی جریان نیست که به این حزب پیوسته است. شرکت Squar به سرپرستی مدیر عامل توییتر جک دورسی، اخیراً 50 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد که این خبر در 8 اکتبر منتشر شد. همچنین پل تودور جونز فاش کرد که در ماه می سال 2020 بیت کوین خریداری کرده است. پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، مدیر صندوق های سرمایه گذاری و میلیاردر آمریکایی اخیراً به بیت کوین توجه خاصی دارد و ارز دیجیتال را بهترین ریسک در برابر تورم اعلام کرد و سرمایه گذاری در حال حاضر در بیت کوین را با سرمایه گذاری در سهام اولیه اپل و گوگل مقایسه می کند. وی گفت: من فکر می کنم که ما در ابتدای راه اندازی بیت کوین هستیم و راه طولانی در پیش داریم.

نووگراتز در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ، در 23 اکتبر گفت: "من فکر نمی کنم که بیت کوین به عنوان ارز معاملاتی در هر پنج سال استفاده شود. بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش استفاده می شود او اضافه کرد: مردم نگران این هستند که بانک های مرکزی در سراسر جهان ارزش ارزهای فیات را کاهش می دهند .

به عنوان مثال دولت ایالات متحده در سال 2020 و در میان همه گیریCOVID-19  مقدار زیادی از پول ملی خود را چاپ کرد و اقدامی که در نهایت می تواند ارزش دلار آمریکا را به طور کلی کاهش دهد.

منبع: Cointelegtaph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.