ماینرهای اتریوم در اوج کارمزد شبکه دیفای 45هزار اتر بدست آوردند


ماینرهای اتریوم در اوج کارمزد شبکه دیفای 45هزار اتر بدست آوردند


داده ها نشان می دهد که ماینرهای شبکه اتریوم 39 درصد افزایش درآمد داشته اند زیرا هزینه‌ها در دوره دیفای افزایش یافته است. درآمد ماینرهای اتریوم  با توجه به داده های (glassnode)، یک منبع تجزیه و تحلیل زنجیره ای، در ماه سپتامبر سر به فلک کشید. در حالی که در این مدت قیمت اتریوم افزایش قابل توجهی نداشت، استخراج کنندگان در شبکه اتریوم به دلیل هزینه‌های بالا شاهد افزایش درآمد خود بودند.

 ماینرهای اتریوم  450089 اتریوم به عنوان پاداش دریافت کردند (معادل 168 میلیون دلار) و این افزایش 39 درصدی نسبت به ماه گذشته این را نشان می دهد که ماینرها حدود 113 میلیون دلار کارمزد دریافت می‌کنند.

 درآمد ماینر بیت کوین از کارمزد نه تنها در مقایسه با اتریوم کاهش یافت بلکه در واقع دچار نزول نیز شد. ماینرهای بیت کوین در ماه سپتامبر 26 میلیون دلار درآمد کسب کردند که در مقایسه با 39 میلیون دلار کسب شده در ماه آگوست 50 درصد کاهش داشته است. طبق اطلاعات استخر استخراج رمزنگاری F2Pool، اکنون استخراج اتریوم سه برابر سود آورتر از استخراج بیت کوین است.

افزایش چشمگیر درآمد ماینرهای اتریوم از فعالیت در بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) ناشی می‌شود که در ماه سپتامبر به اوج خود رسید و باعث شد قیمت کارمزد معاملات در چندین مورد سر به فلک بکشد.

دیفای نه تنها ابزاری قدرتمند برای اتریوم نشان داده است، بلکه تقاضای جدیدی را برای اتر ایجاد کرده است که به عنوان گس (هزینه تراکنش در شبکه اتریوم) برای پرداخت معاملات و قراردادهای هوشمند استفاده می شود. همه این عوامل قیمت اتر را در سال 2020 به جلو سوق داده و به آن اجازه داده تا با اختلاف قابل توجهی از بیت کوین پیشی بگیرد.

 علاوه بر این مقدار قابل توجهی از بیت کوین به صورت WBTC و RenBTC به بلاک چین اتریوم سرازیر شده که سبب فعالیت بیشتر در شبکه اتریوم خواهد شد. تا به امروز  تقریباً 1 میلیارد دلار بیت کوین فقط از طریق Wrapped BTC رمزگذاری شده است.

با افزایش درآمد ماینرهای اتریوم، شرکت کنندگان جدید به منظور استفاده از مزایای استفاده از این شبکه  به این شبکه می پیوندند. میزان هش ریت شبکه نیز به طور مداوم در حال افزایش است و آخرین رکورد خود را در 7 اکتبر شکست که این یک نشانه صعودی دیگر برای اتر است زیرا نشان می دهد شرکت کنندگان بیشتری در این شبکه سرمایه گذاری می‌کنند.

 اطلاعات اخیر همچنین نشان می دهد که کاربران جدید به شبکه اتریوم سرازیر شده اند. MetaMask ، یک کیف پول محبوب اتریوم که به طور گسترده در دیفای استفاده می شود در ماه جاری با افزایش تعداد آدرس‌های نگهدارنده اتریوم به یک میلیون کاربر ماهانه رسید اما آیا اتریوم می‌تواند از پس بار اضافی شبکه برآید؟

دیفای به بازگشت تعداد قابل توجهی از ماینرها به شبکه اتریوم کمک کرده است اما همچنین لازم به ذکر است که هزینه ها به دلیل ازدحام شبکه به سطوح ناپایدار رسیده اند.

 از آنجا که کاربران برای پردازش معاملات خود در حال رقابت هستند هزینه های بالاتری باید پرداخت شود. طبق داده های Blockchair ، در تاریخ 2 سپتامبر ، معامله استاندارد با اتریوم  به طور متوسط ​​15 دلار هزینه داشت.

 اگرچه این مورد برای استخراج کنندگان در کوتاه مدت خوب است اما ممکن است کاربران معمولی را از استفاده از دیفای منصرف کند زیرا استفاده از قراردادهای هوشمند بسیار گران است. در حقیقت ، همین مسئله ممکن است یکی از دلایل اصلی اصلاحات شدیدی باشد که در ماه گذشته در قیمت توکن دیفای مشاهده شد.

در حالی که راه حل‌های لایه دوم بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند  اکثر مردم به راحتی از آنها استفاده نمی‌کنند. راه حل های ماندگار دیگر مانند اتریوم 2.0 آینده اما آماده‌سازیش زمان می‌برد و به نظر می‌رسد که ممکن است باعث شود رقبایی مانند زنجیره هوشمند Binance اقداماتی را انجام دهند یا حتی از اتریوم کاملاً پیشی بگیرند.

 همچنین تحلیل گرانی وجود دارند که معتقدند ممکن است "دیوانگی" دیفای به دلیل کاهش محبوبیت و نزدیک شدن مداخلات نظارتی به پایان رسیده باشد.

 با این وجود، ضروری است که اتریوم در صورت مقابله با دیفای و رشد احتمالی روندهای جدید مانند Tokens Non-Fungible ، مقیاس پذیری خود را به سرعت حل کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.