قیمت بیت کوین و اتریوم به بالاترین میزان در سال 2020 رسید


قیمت بیت کوین و اتریوم به بالاترین میزان در سال 2020 رسید


بیت کوین و اتریوم در حال حاضر در بالاترین سطح سالانه خود قرار دارند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قطع خدمات Infura نتوانست احساسات صعودی معامله گران اتریوم و بیت کوین را شکست دهد و احساسات این معامله گران علی رغم این اخبار همچنان برای صعود قوی است. قیمت بیت کوین و اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله به ترتیب 15954 دلار و 466 دلار است.

پس از هفت ماه روند صعودی محافظه کارانه، بیت کوین امروز توانست سطح مقاومت های شدیدی را بشکند و به سطح 16000 دلاری نزدیک شود. روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال با 15136 دلار آغاز شد و ساعت ها بعد به 16000 دلار رسید. با این وجود 16000 دلار به مانع روانی تبدیل شده است و پس از برگشت از این سطح  به 15859 دلار سقوط کرد. اما روند صعودی بیت کوین ادامه دارد و در حال حاضر 15954 دلار است و قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا نشانه های صعودی نشان می دهد.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

مدت زمان زیادی بود که معامله گران اشتیاق زیادی نشان نمی دادند. شاخص Crypto Fear and Greed یک احساس حرص و طمع 86 درصدی را در بین معامله گران نشان می دهد، که نشان می دهد بازار می تواند به سمت یک اصلاح قیمت حرکت کند.

 از طرف دیگر، با اعلام رئیس جمهور منتخب درباره محرک های اقتصادی در شرایط ویروس کرونا و انتصاب یک مشاور طرفدار ارز دیجیتال در مجلس سنا، ترس از ریزش قیمت بیت کوین پس از انتصاب بایدن در حال کم رنگ شدن است.

 اتریوم می خواهد به ماه برسد

ارز رمزنگاری شده دیگری که توانسته FUD را شکست دهد، اتریوم  است. چند ساعت پیش، هارد فورک شبکه اتریوم که یک فورک ناخواسته بود اتفاق افتاد و باعث شد که معامله گران به شدت شروع به خرید اتریوم کنند.

 این ارز رمزنگاری شده توانست به سطح 476 دلار برسد. قیمت اتریوم در حال حاضر به بالاترین قیمت سالانه ی خود رسیده است و در حال حاضر از نظر قیمت در جایگاه دوم و بعد از بیت کوین قرار دارد و  اتریوم در حال حاضر حدود 466 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

 همانند بیت کوین، نمودارها نشان می دهند که اتریوم یک روند صعودی دارد. رونق پروژه های استیبل کوین و دیفای باعث توسعه اکوسیستم اتریوم و تقاضای توکن اصلی اتر آن می شود.

روند بعدی قیمت برای این دو ارز دیجیتال چگونه خواهد بود؟

منبع: decrypt

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.