قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2021 به 100000 دلار خواهد رسید؟!


قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2021 به 100000 دلار خواهد رسید؟!


بیت کوین امسال با افزایش قیمت و مقبولیت قابل توجهی همراه بود. بیت کوین امسال با اخبار در رابطه با فراهم شدن قابلیت خرید و فروش ارز دیجیتال در پلتفرم PayPal که خرید و فروش ارزهای رمزپایه را امکان پذیر می کند، افزایش قیمت  قابل توجهی داشت و مقبولیت این ارزهای دیجیتال را نیز افزایش داد. ماکرواستراتژی همچنین در این امر بی تاثیر نبود، زمانی که این شرکت اعلام کرد که قصد دارد در بیت کوین سرمایه گذاری کند و آن را به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود در آورد سبب مقبولیت هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال و علاقه به بیت کوین شد.

همچنین اعلامیه شرکت Square مبنی بر خرید 50  میلیون دلار بیت کوین در ماه اکتبر به افزایش مقبولیت بیت کوین، کمک کرد. سایر موسسات دیگر نیز مانند group Fintech Mode به جامعه بیت کوین پیوستند. Fintech group Mode اولین شرکت تجاری عمومی انگلیس شد که مقدار قابل توجهی بیت کوین را به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری خزانه داری خود خریداری کرد و به افزایش مقبولیت کمک کرد.

جدا از موسسات، سرمایه گذاران مشهور بازار مالی سنتی همچنین شروع به بررسی بیت کوین کرده اند، یکی از این سرمایه گذاران میلیاردر، مدیر صندوق سرمایه گذاری پل تودور جونز (Paul Tudor Jones) است که در اوایل سال جاری از دارایی دیجیتال حمایت کرد و اخیراً گفته است که ارز دیجیتال کالای بسیار رایج در 20 سال آینده است . جونز معتقد است که بیت کوین بهترین دارایی امن است و سود  بسیار زیادی به ارمغان می آورد و با توجه به این واقعیت که دنیا خواهان دارایی های امن جدید خواهد بود، بیت کوین ممکن است تا حد زیادی از آن بهره مند شود.

میلیاردر دیگر، استنلی دراكن میلر (Stanley Druckenmiller) است که ماه گذشته فاش كرد كه وی در بیت کوین نیز سرمایه گذاری كرده است، اگر چه این میزان سرمایه گذاری بیشتر از سرمایه گذاری او در طلا نمی باشد. او با این واقعیت که بیت کوین می تواند یک کلاس دارایی باشد معتقد است که بیت کوین احتمالاً بهتر از طلا کار خواهد کرد زیرا سبک تر ونقدتر است.

دراکن میلر افزود که بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان به عنوان ذخیره ارزش بسیار جذاب است. وی افزود، بیت کوین 13 سال است که وجود دارد و هر روز که می گذرد ، بیشتر ثبات خود را به عنوان یک برند اثبات می کند.

 با افزایش پذیرش بیت کوین در جهان که موسسات بزرگ مالی نقش اساسی در آن دارند، این سوال پیش می آید که چه زمانی بیت کوین در بازار های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد؟

تا چهار سال آینده چقدر از مردم بیت کوین خواهند خرید؟

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر رمزنگاری اخیراً تأکید کرد که با توجه به نرخ پذیرش بیت کوین در تاریخ ، 30 درصد از مردم جهان در 4 سال آینده صاحب بیت کوین می شوند. . ویلی وو "قانون مور" را برجسته کرد که طبق این قانون سرعت و ظرفیت  کامپیوتر های جهان هر چند سال یک بار افزایش می یابد. ویلی وو توییت کرد: واقعیت شگفت آور این است که با فرض اینکه نرخ پذیرش بیت کوین هر سال 2/2 برابر شود (قانون مور ده سال است که پا برجاست)پس از 4 سال 30 درصد از جمعیت جهان صاحب بیت کوین خواهند شد.

قانون مور چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟

 در صورت پیرویت بیت کوین از قانون مور ، قیمت بیت کوین به 100000 دلار می رسد.  دنیس پورتو (Dennis Porto)، استاد دانشگاه هاروارد و یک سرمایه گذار بیت کوین، قبلاً گفته بود که اگر بیت کوین از قانون مور پیروی کند، می تواند به 100000 دلار برسد. تعریف اساسی قانون مور مشاهده این است که تعداد ترانزیستورها در یک مدار متراکم تقریباً هر دو سال دو برابر می شود. به گفته پورتو، این فناوری می تواند در مورد هر فناوری دیجیتالی که رشد چشمگیری دارد، اعمال شود. با تکامل فناوری زمینه بیت کوین یعنی بلاکچین، قیمت بیت کوین نیز می تواند براساس سرعت پیشرفت فناوری افزایش یابد.

منبع: blockchain.news

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.