قیمت بیت کوین به 12000 دلار رسید ولی آیا این یک شکست معتبر است یا یک شکست کاذب؟


قیمت بیت کوین به 12000 دلار رسید ولی آیا این یک شکست معتبر است یا یک شکست کاذب؟


طی چند ساعت گذشته قیمت بیت کوین به 12 هزار دلار رسید و قیمت بیت کوین قبل از بازگشت به سطح 11900 دلار به 11988 دلار افزایش یافت و قیمت بیت کوین در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 12059 دلار است. برخی از تحلیلگران اظهار داشتند که ارز دیجیتال بیت کوین بر بازار غالب است و در حال جداسازی از بقیه بازار از جمله سهام ایالات متحده است.

 احساس عمومی پیرامون بیت کوین در بین تحلیلگران و معامله گران همچنان مثبت است و تحلیلگران متعدد می‌گویند که بیت کوین مانند یک دارایی امن رفتار کرده است.

 تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد که ابتدا برای حمایت از سطح مقاومت 12000 دلاری باید بازیابی شود و اقدامات قبلی قیمت در مورد این سطح نشان می دهد که برای بیت کوین سخت است که در اولین آزمایش مجدد بتواند از آن سبقت بگیرد و عبور کند.

آیا بیت کوین در آستانه روند جدید گاوی است؟

ویلی وو تحلیلگر ارزهای دیجیتال همیشه در مورد چرخه قیمت فعلی بیت کوین نظر مثبتی داشته است و می تواند یک روند گاوی را آغاز کند.

 ویلی وو تأکید کرد که نشان دادن همبستگی بیت کوین با سهام ایالات متحده در کوتاه مدت کاملاً منطقی است اما در بلند مدت این جداسازی اجتناب ناپذیر است. او خاطر نشان کرد به نظر می رسد که بیت کوین در تجارت کوتاه مدت همچنان به این همبستگی ادامه خواهد داد اما نه در بازه‌های زمانی طولانی تر. بیت کوین یک دارایی امن است فقط خطر آن جدید بودن آن است.

در حالی که نشانه‌ها برای بیت کوین خوش بینانه است تحلیلگران در مورد قیمت بیت کوین در حدود 12000 دلار محتاط هستند. از نظر تاریخی سطح 12000 دلار به عنوان یک منطقه مقاومت قوی برای بیت کوین بوده است.
یک معامله گر با نام مستعار  Salsa Tekila گفت که با نزدیک شدن بیت کوین به سطح 12000 دلار مراقب باشید:
قیمت حدود 12000 دلار من بسیار مراقب هستم فکر کنید که یک بازپرداخت دریافت کنیم. در اولین سطح آزمون در برابر آن سطح شرط نمی‌بندم

علاوه بر ساختار تحلیل تکنیکال مطلوب بیت کوین تلاقی عوامل بسیاری باعث ایجاد احساسات پیرامون بیت کوین شده است.

با رفتن به سمت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در 3 نوامبر، دارایی های دارای ریسک سطح بالایی از عدم اطمینان را نشان می دهند . این امر باعث کاهش شاخص دلار آمریکا شده و باعث افزایش ذخایر ارزشمند دیگر شده است.

هدف بعدی بیت کوین چیست؟

معامله‌گران به عنوان عامل اصلی حرکت صعودی امروز به بازار نقدی اشاره می کنند. در همین حال بازار آتی معاملات با احتیاط انجام می شود اما معامله گران بورس به جمع آوری بیت کوین ادامه می‌دهند.

چرخه های گاو نر قبلی را بیشتر بازارهای آینده ، به ویژه BitMEX و Binance Futures هدایت می کردند. اگر بازار سهام و معاملات آتی جهت های متضادی را نشان دهند، می توانند در کوتاه مدت نوسان قابل توجهی ایجاد کنند.
اگر بیت کوین به طور کامل 12000 دلار را بشکند معامله گران معتقدند که این حرکت منجر به شکل گیری روند صعودی جدید خواهد شد. یکی دیگر از معامله گران با نام مستعار معروف به "ژنرال بیزانس" گفت:
این کتاب ها بسیار نازک و بالاتر از 12000 دلار هستند. در صورت شکستن قیمت سعی نکنید آن را کوتاه کنید.  این مانند ایستادن در مقابل قطار باری است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.