قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2 اکنون فعال است


قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2 اکنون فعال است


خبرهایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2 راه اندازی شد و خبر از رونمایی قریب الوقوع اقدام بعدی "رایانه جهانی" می دهد. طبق گفته آفری شودون (Afri Schoedon)، قرارداد سپرده گذاری اولین اجرای فیزیکی اتریوم2 برای کاربران روزمره است. قرارداد سپرده به عنوان پلی بین بلاک چین اثبات سهام آینده (PoS) و شبکه اصلی اثبات کار فعلی (PoW) عمل می کند که با ارزش بازار حدود 40 میلیارد دلار ارزش دارد.

زمان پیدایش اتریوم 2 برای اولین بار در تاریخ 3  ژانویه تعیین شد، در دوازدهمین سالگرد راه اندازی شبکه بیت کوین پرونده GitHub نشان می دهد که تاریخ به 1 دسامبر منتقل شده است. پس از انتشار این مقاله، پرونده قرارداد سپرده توسط وبلاگ بنیاد اتریوم تأیید شد. در واقع با معرفی ابزاری جهت ایجاد سپرده های اتریوم 2  در GitHub این شبکه یک گام دیگر به راه اندازی خود نزدیک تر شد.

دنی رایان ، محقق اتریوم 2، در یک ایمیل به CoinDesk گفت: "ما همه هیجان زده هستیم." "مدتهاست که می گذرد و تعداد زیادی از محققان ، مهندسان و اعضای جامعه خون، عرق و اشک را در این پروژه قرار داده اند. خوب است که بالاخره اجماع اثبات سهام مورد انتظار اتریوم را راه اندازی کنید. "

در سطح عملی، سازندگان اتریوم اکنون می توانند واریز 32 اتر (ETH) مورد نیاز برای شرکت در اتریوم 2 را شروع کنند. هنگامی که 16384 اعتبارسنج وجوهی معادل 524،288 اتر را به قرارداد واریز کردند، زنجیره Beacon  ستون فقرات طراحی بلاکچین چندگانه  اتریوم 2 در آنچه پیدایش رویداد اتریوم2 نامیده می‌شود، شروع به کار می‌کند. انتظار می رود طی چند هفته آینده این رویداد برگزار شود.

 استکرها پس از ویداد پیدایش با قرار دادن اتر خود به عنوان وثیقه در اتریوم 2، کسب پاداش تورم را آغاز می کنند. دریافت پاداش در مقایسه با سایر سرمایه گذاری هایی که سالانه بین 8 تا 15 درصد انجام می شود، بسیار بالا است. و این به یک دلیل خوب است: نه تنها خطر نرم افزار وجود ندارد، بلکه قرارداد سپرده گذاری به اتریوم2  یک پل یک طرفه است حداقل در حال حاضر.

راه اندازی قرارداد سپرده گذاری اتریوم 2  

در سطح وسیع تری، قرارداد سپرده گذاری و زنجیره Beacon که به زودی راه اندازی می شود، گام مهمی در جهت آینده ای است که ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم، حدود هفت سال پیش پیش بینی کرد: ایجاد و نیاز به یک بلاکچین کلی و کامل تورینگ.

 این چشم انداز به صورت مرحله ای شکل گرفته است، البته لازم به ذکر است که متناسب با شروع کار نیست.Buterin  و سایر توسعه دهندگان نسخه چهار بخشی از serenity ، Metropolis، Homestesd، Eth 2.0: Frontier را اجرا کردند.

 هر مرحله پی در پی از طریق آنچه که فورک سخت نامیده می شود، ویژگی های جدیدی را برای شبکه اصلی فعلی و بلاک چین PoS آینده اضافه می کند.

مراحل ارتقا پروتکل اتریوم

مراحل ارتقا پروتکل اتریوم

به عنوان مثال، جدیدترین هارد فورك استانبول در ژانویه 2020 پلی برای بلاك چین Eth1.x ایجاد كرد تا بتواند با بلاك چین های مبتنی بر equihash مانند Zcash ارتباط برقرار کند.

Serenity ، نام رسمی تر Eth 2.0 ، بلندپروازترین و بحث برانگیزترین چهار هارد فورک است. در واقع، این در چندین قسمت حل می شود: فاز 0 با زنجیره Beacon ، فاز 1 با خرد کردن ، فاز 1.5 با پیشرفت مقیاس بندی ؛ و در صورت لزوم ، مرحله آخر 2 (اگرچه دو مرحله اخیر هنوز بطور کامل کار نشده است).

 جو لوبین، مدیرعامل استودیوی سرمایه گذاری ConsenSys ، در یک ایمیل به CoinDesk به گفت: توسعه دهندگان محدوده فاز 0 را طی سال گذشته با شبکه های آزمایشی یک مشتری و چند مشتری انجام داده اند. آزمایشگاه نهایی، Medalla ، در سپتامبر راه اندازی شد و نسبتاً ثابت مانده است.

بن ادینگتون (Ben Edgington) ، توسعه دهنده ConsenSys Eth 2.0 در پیامی به CoinDesk گفت: اما اکنون همه نگاه ها به قرارداد سپرده اصلی و زنجیره Beacon معطوف است.

 استقرار قرارداد سپرده نقطه بازگشت Eth2 نیست. اکنون چاره ای نداریم جز اینکه این مسئله را تا انتها ببینیم. Edgington  گفت: بعد از 2.5 سال کار روی این موضوع ، من فوق العاده هیجان زده هستم که در کجا هستیم

منبع: Coindesk

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.