فیلیپنینگ: صرافی‌های غیرمتمرکز ارزدیجیتال در Q3 2020 بیش از متمرکز رشد کردند


فیلیپنینگ: صرافی‌های غیرمتمرکز ارزدیجیتال در Q3 2020 بیش از متمرکز رشد کردند


صرافی های غیر متمرکز ارز دیجیتال رشد چشمگیری در سه ماه سوم سال داشتند. اگرچه صرافی های متمرکز بیشترین سهم بازار معاملات را به خود جلب می کنند اما صرافی های غیرمتمرکز با رشد سه رقمی چشمگیر در Q3 در حال افزایش هستند. در آخرین گزارش خلاصه تحولات Q3 2020  در حوزه ارزهای دیجیتال، CoinGecko  گزارش داد: صرافی های غیر متمرکز با عملکرد عالی (DEX) از نظر حجم معاملات رشد چشمگیری داشته و منجر به کاهش سهم بازار صرافی های متمرکز (CEX)  می شوند.

فلیپنینگ به معنی افزایش قدرت آلت کوین ها در دنیای ارز های دیجیتال است و این موضوع تا جایی ادامه پیدا خواهد کرد که دیگر بیت کوین معیار سنجش قیمت و ارزش دیگر ارز ها قرار نگیرد.

DEX  در حال افزایش است

گزارش CoinGecko بر تحولات صنعت مالی غیرمتمرکز و به ویژه عملکرد مبادلات غیرمتمرکز تأکید دارد. با توجه به داده های موجود در سند  Q3 2020یک سه ماهه پر جنب و جوش بود که در آن هیاهوی تبلیغاتی دیفای و تولید محصول حوزه رمزنگاری را به دست گرفت. این منجر به افزایش 155 میلیارد دلاری (88 درصد) در کل حجم معاملات شد.

حجم معاملات Q3

حجم معملات Q3

همانطور که نمودار بالا نشان می دهد حجم معاملات در آگوست و سپتامبر افزایش گسترده ای داشته است.DEX ها از افزایش چشمگیر سهم بازار، از 3.8 میلیارد دلار حجم در جولای به بیش از 30 میلیارد دلار در سپتامبر برخوردار شده اند. رشد حجم معاملات صرافی های غیر متمرکز خیلی بیشتر از صرافی های متمرکزCEX  بود و حجم معاملات این صرافی ها در ماه سپتامبر کاهش یافت.

صرافی Uniswap و Curve پیشرو در حجم معاملات

یک گزارش در بررسی 10 صرافی برتر غیر متمرکز DEXانجام شد و به این نتیجه رسید کهUniswap  بیشترین حجم معاملات صرافی های غیرمتمرکز را به خود اختصاص داده است و دارای 47 درصد از حجم معاملات 3.8 میلیارد دلاری در ماه جولای بوده است. با گسترش حجم معاملات به 30 میلیارد دلار در ماه سپتامبرسهم صرافی Uniswap به 63 درصد رسید.

حجم معاملات DEX

حجم معاملات DEX

صرافی curve، یک صرافی های غیر متمرکز دیگر ارز دیجیتال با درصد حجم معاملات دو رقمی ثابت است. با این حال از 24 درصد در جولای به حدود 17 درصد در سپتامبر کاهش یافته است.

 CoinGecko نقش SushiSwap را به عنوان اسب تاریک در این مسابقه برجسته کرد.SushiSwap  به عنوان فورک Uniswap آغاز به کار کرد. در زمان شروع رشد قابل توجهی داشت، مقدار قابل توجهی از نقدینگی Uniswap را با ارائه مشوق های اضافی در آنچه به عنوان "حمله خون آشام" شناخته شد، جلب کرد.

 علی رغم این جنجال ها، صرافی غیر متمرکز SushiSwap  حدود 8 درصد از کل معاملات DEX را در ماه سپتامبر داشت.

 Uniswap و Curve به عنوان صرافی های پیشرو در حجم معاملات قرار گرفته اند، اما باید دید آیا  SushiSwap  می تواند به رشد سهم خود در بازار ادامه دهد.

منبع: cryptopotato.com

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.