ظهور ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی سبب صعود بیت‌کوین و کریپتو می‌شود


ظهور ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی سبب صعود بیت‌کوین و کریپتو می‌شود


بیت کوین و رمزنگاری با افزایش ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی صعود می کنند. افزایش قیمت بیت کوین و رمزنگاری در حالی که ژاپن افزایش ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی را پیش بینی می کند. اقتصاددان و معامله‌گر بازار ارزهای دیجیتال الکس کروگر (Alex Kruger) می‌گوید که ظهور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)  بر بیت کوین  و بازار گسترده رمزنگاری  تاثیر گذار است و سبب صعود بیت کوین و بازار ارز دیجیتال می‌شود.

 در یک توییت جدید، کروگر در مورد مقاله تحقیقی نوشته شده توسط بانک مرکزی در مورد ژاپن به CBDC صحبت کرد.

  "احتمالا افزایش تقاضای عمومی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) افزایش می‌یابد."
به گفته این اقتصاددان، توسعه CBDCها برای صنعت رمزنگاری بسیار صعودی است زیرا این امر نشان می دهد "کیف پول‌ها با پول نقد سر ریز می‌شوند و فیات ارتقا یافته افزایش می‌یابد".

به گفته کروگر، رشد CBDCها تنها عامل صعودی ممکن نیست. او به خریدهای اخیر بیت کوین توسط شرکت خدمات مالی Square و شرکت هوش تجاری MicroStrategy نظارت دقیق دارد. در روزهای اخیر اسکوئر یک شرکت ژاپنی تولیدکننده بازی های رایانه‌ای، اعلام کرد که 50 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. این شرکت سرویس پرداخت متعلق به مدیر عامل توییتر جک دورسی (Jack Dorsey) حدود 4709 بیت کوین را با قیمت 50 میلیون دلار خریداری کردند این سرمایه تقریبا 1 درصد از کل دارایی‌های  اسکوئر در سه ماه دوم 2020 را شامل می‌شود که نشانگر افزایش تصویب دارایی توسط بخش های بزرگ است.

 "اینکه چند شرکت بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه می کنند، هم صعودی است و هم بیش از حد ارزیابی شده است. عملکرد خزانه‌داری شرکت این نیست که سرمایه گذاری کند. تقاضای شرکت برای طلا به دلیل حفاظت در مقابل تورم محدود است. بنابراین، احتمال تأثیر دومینو وار بیت کوین در میان شرکت‌ها بسیار کم است.
گفته می شود  اگر این روند گسترش یابد اتفاق جالبی رخ خواهد داد: بانک های بزرگ مجبور می شوند یک تیم رمزنگاری در لیست حقوق و دستمزد برای خدمات رسانی به نیازهای مشتریان شرکت ها داشته باشند.
کروگر همچنین اشاره کرد که فرصت کسب سود در بیت کوین از پیچیدگی آن ناشی می شود.
به نظر مخالفان بیت کوین/ رمزنگاری را بسیار پیچیده است. آنها نمی توانند درک کنند که هرچه پیچیده تر بهتر است. اگر آسان بود همه قبلاً در رمزنگاری سرمایه گذاری می کردند و به این ترتیب قیمت ها بسیار بالاتر بود و فرصتی وجود نداشت.

منبع: dailyhodl

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه است.