سیگنال های فاندامنتال اتریوم نشان می دهد اتر به زودی به 2000 دلار می رسد


سیگنال های فاندامنتال اتریوم نشان می دهد اتر به زودی به 2000 دلار می رسد


سیگنال های فاندامنتال رسیدن اتریوم به 2000 دلار را نشان می دهند و هر افت قیمت اتریوم به معنای فرصتی برای خرید و رسیدن به 2000 دلار است.

در ساعات اولیه روز 15 فوریه (27 بهمن)، اتریوم به 1660 دلار سقوط کرد و پس از آن طی 10 ساعت 9 درصد بهبود یافت. در واقع این اقدام موجبات لیکوئید شدن 280 میلیون دلاری پوزیشن‌های لانگ قرداد آتی را فراهم کرد که این موضوع نیز بیان‌گر بکارگیری لوریج های بالا در پوزیشن‌های لانگ بود.

اگرچه به نظر می رسد اضطراب اولیه در مورد راه اندازی معاملات آتی CME در 8 فوریه کمرنگ شده باشد، اما کارمزد بالای تراکنش ها ممکن است اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کند. با این وجود، سیگنال های فاندامنتال اتریوم به قوت خود باقی مانده اند و نشان می دهند که قیمت اتریوم به سرعت از افت احتمالی بهبود می یابد.

متوسط کارمزد تراکنش های اتریوم

متوسط کارمزد تراکنش های اتریوم بر اساس دلار آمریکا. منبع:  BitInfoCharts

حتی اگر معیار فوق مثبت تفسیر شود اما هر کاربر قادر نیست 12 دلار پرداخت کند. یک مبادله ساده در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) می تواند صدها دلار هزینه گس داشته باشد و سرمایه گذاران خرد چاره ای جز ترک شبکه ندارند.

در حال حاضر، اسکیل (Skale) و اپتیمیستیک نتورک (Optimistic Netowrk)  در حال امتحان کردن روش‌های مختلف شاردینگ (Sharding) و لایه 2 (Layer Two) جهت حل این مسئله هستند. در واقع اتریوم 2 بوسیله شاردینگ، شبکه بلاک چین را به چندین بخش تقسیم کرده و از این رو قادر است تا تعداد بیشتری از تراکنش‌های شبکه را بصورت همزمان پردازش کند.

ارزش کل قفل شده در یک روند صعودی باقی می ماند

رشد فوق العاده ارزش کلی قفل شده (TVL) در پروژه های مالی غیرمتمرکز را نمی توان نادیده گرفت. معیار اصلاح شده (Adjusted TVL) تلاش می کند تا نتایج را از افزایش قیمت اتریوم بی تاثیر کند، بنابراین داده های قابل اطمینان تری ارائه دهد.

ارزش کل اصلاحی قفل شده بر اساس دلار آمریکا. منبع: DappRadar

ارزش کل اصلاحی قفل شده بر اساس دلار آمریکا. منبع: DappRadar

همانطور که در بالا نشان داده شد، افزایش 34 درصدی TVL طی 30 روز گذشته مطابق با سود 38 درصدی اتریوم در ماه فوریه است. از طرفی صرف نظر از هزینه های تراکنش، هنوز هم شاهد افزایش ارزش قفل شده به‌وسیله استخرهای (AMM) و سازوکارهای سپرده‌گذاری یا استیکینگ خواهیم بود. برای درک بهتر اینکه آیا سقوط اخیر منعکس کننده رسیدن قیمت به سقف و درنتیجه آغاز یک روند نزولی است یا خیر، به اطلاعات بیشتری نیاز است.

 علاوه بر پرایس اکشن و تحلیل تکنیکال، سرمایه گذاران باید شاخص های درون زنجیره ای مانند استفاده از شبکه را نیز بسنجند. یکی از اقدامات عالی برای شروع ، تجزیه و تحلیل تراکنش ها است.

داده های Coin Metrics میانگین معاملات 14 روزه و نقل و انتقالات بیش از 9 میلیارد دلار در معاملات روزانه را نشان می دهد که 32 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته است. این افزایش چشمگیر در ارزش معامله و انتقال قدرت سیگنال را نشان می دهد و نشان دهنده این است که قیمت اتریوم در سطح فعلی پایدار خواهد بود.

قیمت جفت ارز ETH/USD (خط) در مقابل تراکنش ها و نقل و انتقالات (ناحیه). منبع: Coin Metrics

قیمت جفت ارز ETH/USD (خط) در مقابل تراکنش ها و نقل و انتقالات (ناحیه). منبع:  Coin Metrics

تاثیر برداشت از صرافی های ارز دیجیتال در کوتاه مدت بر روی قیمت

با اینکه در میان تحلیل گران درباره ی تاثیر کوتاه‌مدت برداشت ارز دیجیتال اتفاق‌نظر وجود ندارد، تاثیر آن را می توان خنثی و یا صعودی در نظر گرفت. جریان مخالف این روند که همان ورود حجم بالای رمز ارزهای اتریوم به صرافی بوده را می‌توان به‌عنوان تنها سناریوی نزولی برای اتریوم در نظر گرفت، چراکه نشان‌دهنده تمایل دارندگان اتریوم به فروش خواهد بود.

قیمت جفت ارز ETH/USD (خط سیاه) در مقابل اتر های ذخیره شده در صرافی های ارز دیجیتال (خط قرمز). منبع: CryptoQuant

قیمت جفت ارز ETH/USD (خط سیاه) در مقابل اتر های ذخیره شده در صرافی های ارز دیجیتال (خط قرمز). منبع: CryptoQuant

از 1 ژانویه تا 15 فوریه ، تقریباً 600000 اتریوم از صرافی ها خارج شد. صرف‌نظر از اینکه نهنگ‌ها در حال انتقال این میزان از اتریوم به کیف پول‌های سرد خود یا اکوسیستم دیفای هستند، در کوتاه‌مدت شاهد فروش کمتر این کوین‌ها بوده‌ایم. از طرفی طبق سیگنال های بنیادی اتریوم و با در نظر گرفتن اینکه اتریوم به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 1870 دلار رسیده، این شاخص نشانگر اعتمادبه‌نفس بالای دارندگان فعلی این ارز دیجیتال است.

در نتیجه بر اساس شاخص های زنجیره ای و هم چشم انداز معاملات، سیگنال های دلگرم کننده ای وجود دارد مبنی بر اینکه 2000 دلار برای اتریوم قابل دسترسی است و افت قیمت اتریوم تنها فرصتی برای خرید است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال