سقف بازار تتر با سرعتی تقریباً بی سابقه در حال رشد است


سقف بازار تتر با سرعتی تقریباً بی سابقه در حال رشد است


ارزش بازار تتر طی 9 روز 1 میلیارد دلار افزایش یافت. سقف بازار تتر (USDT) ، استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا، در هفته های اخیر افزایش یافته است و به طور بالقوه می تواند به تقویت رالی اخیر بیت کوین (BTC) منجر شود که قیمت آن را به بالاترین حد ماه های اخیر رساند.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) که به عنوان مدیر ارشد در Bitfinex و Tether خدمت می کند، روز پنجشنبه در توئیتی نوشت که عرضه تتر طی 9 روز 1 میلیارد دلار افزایش یافته است و این دومین رشد سریع در تاریخ آن است. این رکورد در تاریخ 4 سپتامبر سال 2020 به ثبت رسید، در آن دوره هشت روزه، موجودی در گردش USDT حدود یک میلیارد دلار افزایش یافت.

بازار تتر

در زمان نگارش این مطلب، تتر حدود 19 میلیارد دلار سرمایه داشت، به این معنی که تقریباً 19 میلیارد تتر با قیمت 1.00 دلار در گردش است. طبق داده هایCoinMarketCap ، از ابتدای سال 2020 ارزش بازار تتر تقریبا چهار برابر افزایش یافته است.

با توجه به موجودی در حال گردش فعلی تتر، این استیبل کوین در میان ارزهای رمزپایه در رتبه چهارم قرار دارد.  USDT و سایر استیبل کوین ها راهکارهای آسانتری برای تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات ارائه می دهند و بدین ترتیب نوسانات قیمت را به حداقل می رسانند و قابلیت بازخرید آسان پس از فروش دارایی های دیجیتال را تضمین می کنند. اگرچه گفته می شود USDT  از جانب ذخایر واقعی دلار آمریکا پشتیبانی می شود، تتر هرگز حسابرسی کاملی از حساب های بانکی خود انجام نداده است.

در سال 2019، گزارش بلومبرگ ادعا کرد که تتر کاملاً به دلار متصل نیست، بلکه به این دلیل است که عرضه در گردش تنها با 74 درصد پول نقد و اوراق بهادار کوتاه مدت پشتیبانی می شود. تتر توسط همان گروه مدیریتی اداره می شود کهBitfinex  را مدیریت می کنند. بیتفینکس یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان است. ادعا شده است که Tether و Bitinex بازار گاوی 2017 را دستکاری کردند ، اگرچه اثبات چنین ادعایی به دلیل ماهیت پیچیده بازارهای غیر متمرکز ارزهای رمزپایه دشوار است.

کارشناسان حقوقی در اوایل سال جاری به Cointelegraph اطلاع دادند که ایجاد دامنه دستکاری بازار در دارایی جدید مانند بیت کوین دشوار است. در این بین، تتر با داشتن بیش از سه چهارم سقف بازار پایدار بیت کوین، ثروتمندترین استیبل کوین در صنعت باقی مانده است.

منبع: Cointelelgraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.