سطح 14914 دلاری برای ادامه روند صعودی بیت‌ کوین حیاتی است


سطح 14914 دلاری برای ادامه روند صعودی بیت‌ کوین حیاتی است


خوشه های نهنگ بیت کوین نشان می دهد که سطح 14914 بسیار مهم است درواقع این سطح برای ادامه روند صعودی بیت کوین حیاتی است. داده های جدید Whalemap که بر فعالیت نهنگ ها معطوف است، نشان می دهد که برای حفظ حرکت صعودی، قیمت بیت کوین باید بالاتر از سطح 14914 دلار باشد.

 خوشه های نهنگ بیت کوین (حباب های نشان داده شده در نمودار زیر)، حرکت یا فعالیت گروهی نهنگ های بیت کوین هنگامی رخ می‌دهد که نهنگ‌ها به انباشت بیت کوین می‌پردازند و آنها را انتقال نمی‌دهند. محدوده قیمت‌هایی که مقادیر زیادی بیت کوین خرج ‌نشده دارد به محدوده مورد علاقه تبدیل می‌شود که معمولا سطح مقاومتی است و نشان می دهد که در صورت تصحیح قیمت، احتمالاً به عنوان ناحیه حمایتی خواهد بود.

نمودار خوشه های نهنگ بیت کوین

نمودار خوشه های نهنگ بیت کوین

تحلیلگران Whalemap در این خصوص گفته‌اند: حباب‌ها، محدوده‌هایی را نشان می‌دهند که بیت کوین‌های خرج‌نشده انباشت شده‌اند. هرچه حباب بزرگتر باشد، بیت‌ کوین‌های خرج‌نشده بیشتری در آن وجود دارد. خرج‌نشده بدان معنا است که این بیت کوین‌ها پس از ورود به کیف پول نهنگ‌ها، انتقال نیافته است.

 به همین ترتیب، در کوتاه مدت، بیت کوین برای مدت طولانی است که بیش از  سطح مهم 14914 دلار است. که به معنی ثبات قیمت زیر مقاومت چند ساله در 16000 دلار و ثبات بالاتر از سطح حمایت اصلی است.

 چه چیزی قیمت بیت کوین را بالاتر از 14914 دلار نگه می دارد؟

در طول هفته گذشته، بیت کوین شاهد یک اقدام غیرمعمول قیمت بوده و در محدوده وسیعی کاملا بی ثبات بوده است. از 6 نوامبر تا 9 نوامبر، بیت کوین سطح 16000 دلار را دو بار تست کرد و دوباره به 14350 دلار رسید. این نوسان کوتاه مدت احتمالاً به دلیل رویدادهای مهم از جمله انتخابات ایالات متحده آمریکا بوده است.

 از اوایل ماه نوامبر خطرات بزرگی در بازار وجود داشته است. ریسک انتخابات به طور محسوسی به سود بیت کوین بود زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن بودند. سپس، موفقیت واکسن Pfizer به یک متغیر غیرمنتظره تبدیل شد و باعث سقوط بیت کوین و طلا شد.

 علی رغم این عدم ثبات، بیت کوین به راحتی بالاتر از سطح 13600 دلار باقی مانده است، سطحی که تحلیلگران Whalemap  به آن اشاره کرده اند. آنها نوشتند:

 "سطوح جدیدی که در آخر هفته تشکیل شدند! اگر ما شروع به دامنه بندی کنیم،  باید راهنمای خوبی برای سطوح باشد. برای ادامه روند گاوی قیمت باید بیش از 13600 دلار باقی بماند. "

در کوتاه مدت، محدوده 13600 دلار تا 14914 دلار همچنان مهمترین محدوده برای ادامه رالی قیمت بیت کوین باقی مانده است. با توجه به اینکه ماینرها اقدام به فروش کرده اند، تاکنون حرکت بیت کوین نسبتاً قوی بوده است.

 سرمایه گذاران در یک دوراهی قرار دارند

بیت کوین به دلیل عدم ثبات بازار، شاهد نوسانات گسترده ای است. برخی از شاخص های زنجیره ای نشان دهنده ورود بیت کوین به ناحیه بیشینه فروش است که سرمایه گذاران می توانند سود کسب کنند. اما سایر معیارهای اساسی نشان می دهد که بیت کوین هنوز در مرحله اولیه بازار گاوی است. به عنوان مثال، فعالیت هولدینگ در حال افزایش است و تحقیقات نشان می دهد که پول هوشمند بیشتر روند صعودی را تقویت کرده است. تا زمانی که بیت کوین بالای 14914 دلار باقی بماند، حداقل در کوتاه مدت، یک چشم انداز خوش بینانه برای ادامه ی روند صعودی بیت کوین باقی می ماند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی  Bitex24 مراجعه کنید.