سرمایه‌گذاران بلژیکی 12 میلیون دلار در رمزنگاری به دلیل کلاهبرداری ضرر کردند


سرمایه‌گذاران بلژیکی 12 میلیون دلار در رمزنگاری به دلیل کلاهبرداری ضرر کردند


کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال در بلژیک در حال افزایش است. ناظر مالی بلژیک گزارش داده است کلاهبرداران با استفاده از تبلیغات جعلی تا 12 میلیون دلار سرمایه را از سرمایه گذاران در بلژیک را سرقت کرده اند.

 در اخطار 5 اکتبر توسط سازمان خدمات مالی و بازارها (FSMAWatchdog تخمین می‌زند که سرمایه گذاران در بلژیک حداقل 10 میلیون یورو معادل تقریباً 11.8 میلیون دلار سرمایه ارز دیجیتال را از ماه می 2019 تا سپتامبر 2020 در یک کلاهبرداری مالی از دست دادند. شرکت FSMA گزارش داد که چنین پلتفرم هایی با استفاده از تبلیغات جعلی در شبکه های اجتماعی با استفاده از تصاویر افراد مشهور قربانیان خود را فریب می‌دهند و از آنها کلاهبرداری می‌کنند و از آنها با ارائه اطلاعات جعلی کلاهبرداری می‌کنند.

 ناظر مالی اظهار داشت: "این پلتفرم‌ها معمولاً از روش‌هایی استفاده می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که با مبالغی بالا سرمایه گذاری کنید. آنها همچنین سعی خواهند کرد شما را متقاعد کنند که به آنها اجازه دهید کنترل رایانه شما را از راه دور کنترل کنند تا بتوانند پرداخت های خاصی را انجام دهند."

کلاهبرداران در بلژیک با سرمایه گذاران تماس تلفنی برقرار می‌کنند و آنها را متقاعد می‌کنند تا اطلاعاتشان را در اختیارشان قرار دهند و از این طریق مدیریت دارایی آنها را به دست بگیرند. کلاهبرداران همچنین وعده سود زیاد را به سرمایه‌گذاران می‌دهند تا بتوانند از این طریق قربانیان خود را فریب بدهند و از آنها کلاهبرداری کنند.

 اگرچه برآورد شرکت FSMA این است که این کلاهبرداری‌ها همچنین شامل تبلیغات فریبکارانه روی پلتفرم‌ها، محصولات ارزی بازارهای خارجی و قراردادهای مختلف دیگر نیز بوده است اما بیشتر این کلاهبرداری‌ها ارز دیجیتال در کشور بلژیک بوده است.

 Cointelegraph در ماه می گزارش داد که بازرسی اقتصادی بلژیک 3.2 میلیون دلار خسارت به دلیل کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال در سال 2019 گزارش کرده است. همچنین بخش خدمات دولت فدرال 2.5 میلیون دلار کلاهبرداری ارز دیجیتال را سال قبل گزارش داده است.

 مقامات بلژیکی اقدامات پیشگیرانه ای را برای حل این مشکل انجام داده اند. در ماه فوریه، FSMA بیش از 140 وب سایت متقلب مرتبط با ارز دیجیتال را در لیست سیاه قرار داد و آنها را مسدود کرد. با این حال FPS تخمین زده است که سرمایه گذاران در بلژیک به طور معمول هر ساله حدود 152 میلیون دلار از طریق چنین کلاهبرداری هایی ضرر می کنند و بیشتر این حوادث گزارش نمی‌شوند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.