رمزارز استیو وزنیاک از بنیانگذار اپل، اوج گرفت


رمزارز استیو وزنیاک از بنیانگذار اپل، اوج گرفت


استیو وزنیاک Steve Wozniak یک مهندس کامپیوتر، مخترع و دانشمندآمریکایی است که در ۲۶ سالگی همراه با رونالد وین و استیو جابز کمپانی اپل را در سال ۱۹۷۶ تأسیس کرد. تجارت جدید بلاک چین استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، ارز رمزنگاری شده ای را راه اندازی کرده است. استیو وزنیاک قبلا اعلاک کرده بود که تمام بیت کوین‌هایش را درست وقتی که قیمت بیت کوین در دسامبر 2017، به 20000 دلار رسید فروخته است. وی در این رابطه گفته بود: وقتی بیت کوین به شدت صعود کرد، با خودم گفتم نمی‌خواهم یکی از افرادی باشم که مدام بنشیند و تماشا کند و نگران آن عدد باشد. نمی‌خواهم چنین نگرانی را در زندگی‌ام حس کنم. بخشی از شادی من نداشتن نگرانی است بنابراین همه آن را فروختم و از شرش خلاص شدم. سال گذشته وزنیاک در مصاحبه‌ای اظهار داشت که فقط بیت کوین می‌تواند طلای دیجیتال باشد. او در آن زمان با وجود اینکه بیشتر دارایی بیت کوین خود را فروخته بود، بر اعتقادش به این ارز دیجیتال تاکید کرد.

استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، یک رمزارز را برای شرکت Efforce، پلتفرم سرمایه‌گذاری رمزنگاری زیست‌محیطی که سال گذشته به آن پیوست، برقرار کرده است. این برنامه بر روی فناوری های کم مصرف و شبکه های غیرمتمرکز تمرکز دارد.

رمزارز WOZX دیروز برای اولین بار در صرافی HBTC ظاهر شدند و هفته آینده در صرافی Bithumb Global  پدیدار خواهد شد. در حال حاضر، ارزش ای کوین چیزی بیش از یک دلار است و عرضه این توکن 1 میلیارد رسیده است.

طبق وب سایت Efforce این شرکت کاربران را به سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های بهینه از نظر انرژی با وعده “پس‌انداز توکنیزه شده‌ی آینده” تأمین کند. Efforce از طریق ارز رمزنگاری شده با نام اختصاری  WOZX پس انداز حاصل از این سرمایه های جمعی (مانند عایق هایی که باعث کاهش هزینه های برق می شود) را به کاربران و مشارکت کنندگان ارائه می دهد.

 طبق حساب توییتر این شرکت، برخی از سود جویان دیفای DeFi در اکتبر یک توکن با نماد  WOZX در Uniswap ذکر کرده اند تا از هیاهوی تبلیغاتی مربوط به فعالیت جدید Wozniak استفاده کنند و اگرچه Woz به عنوان بنیانگذار در وب سایت شرکت ذکر شده است و او مطمئنا چهره جهانی Efforce است، تحلیلگر مالی و متخصص داده های زیست محیطی Jacopo Visetti این پروژه را به عنوان "رهبر پروژه" اجرا می کند. ویزتی در سال 2010 با اتکا به شرکت Efforce  شرکتی تحت عنوان AitherCO2 را بنیان نهاد.

منبع: decrypt

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.