رسیدن هش ریت شبکه اتریوم به بالاترین میزان


رسیدن هش ریت شبکه اتریوم به بالاترین میزان


هش ریت اتریوم برای اولین بار از آگوست 2018 سد 250 تریلیون هش بر ثانیه را شکست. بعد از هفته‌ها نوسان در معیارهای کلیدی در بلاک‌چین، میزان توان محاسباتی در شبکه اتریوم در بالاترین سطح خود قرار گرفت. هش ریت میزان سلامت شبکه‌ی بلاک چین را اندازه گیری می‌کند.  اگر میزان هش ریت کلی زیاد باشد، برای شبکه‌ی بلاک‌چین مفید است زیرا باعث امنیت بیشتر شبکه می‌شود.

براساس داده‌های ارائه دهنده تجزیه و تحلیل Glassnode، نرخ هش اتریوم در 6 اکتبر به بیش از 250 تریلیون هش بر ثانیه رسید و 80 درصد افزایش از ژانویه را داشته است. Glassnode گزارش داد که افزایش هیاهوی تبلیغاتی پیرامون پروژه‌های دیفای در سال جاری باعث افزایش هزینه‌های گس (هزینه‌های تراکنش در شبکه اتریوم) نیز شده است که ممکن است در رسیدن به بالاترین سطح این معیار کمک کرده باشد.

علاوه بر این، داده‌های استخراج ارزهای دیجیتال F2Pool نشان می‌دهد که در حال حاضر استخراج اتریوم نسبت به بیت کوین تا سه برابر سودآورتر است.

F2Pool، که با تعیین درآمد فعلی (پاداش بلاک و هزینه معاملات) و کسر هزینه برق سودآوری استخراج را محاسبه می‌کند گزارش می‌دهد که ماینرهای شبکه بیت‌کوین می‌توانند در 24 ساعت 433 دلار سود کسب کنند در حالی که ماینرهای شبکه اتریوم در مدت زمان مشابه 1556 دلار سود کسب می‌کنند که 259 درصد سودآورتر است. شش دکل استخراج که توسط F2Pool کنترل می شود نشان می‌دهد که استخراج کنندگان شبکه اتریوم سود روزانه بیش از 10 دلار را نشان می‌دهند در حالی که تنها دو دکل استخراج شبکه بیت‌کوین بیش از 4 دلار سود دارند.
میزان هش یک معیار اصلی برای تعیین سلامت و امنیت بلاک چین است. قدرت محاسبه شبکه را اندازه گیری می کند. هر ارز دیجیتالی که برای پشتیبانی و امنیت شبکه‌های خود از استخراج استفاده می‌کند، میزان هش ریت را اندازه‌گیری می‌کند. با این حال، کوین‌های مختلف الگوریتم‌های استخراج متفاوتی دارند، به این معنی حدس هش و اضافه کردن یک بلاک در بلاک چین توسط ماینر از یک ارز تا ارز دیگر متفاوت است. آخرین باری که میزان هش شبکه اتریوم نزدیک به این سطح بود در آگوست  2018،که نرخ هش ریت شبکه اتریوم 246 تریلیون هش بر ثانیه بود. اما قیمت این ارز از دسامبر همان سال به طور پیوسته از بیش از 400 دلار به زیر 100 دلار کاهش یافت.

داده‌های Glassnode همچنین نشان می‌دهد که ماینرهای شبکه اتریوم تنها در ماه سپتامبر  166 میلیون دلار از هزینه‌های تراکنش معاملات سود کسب کرده‌اند. در مقابل  ماینرهای شبکه بیت‌کوین در همین مدت فقط 26 میلیون دلار از کارمزد درآمد کسب کردند. با این حال اخیراً درآمد حاصل از کارمزد معاملات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.