راه اندازی اتریوم 2 می تواند محرکی برای بازار اتر و آلت‌کوین ها باشد


راه اندازی اتریوم 2 می تواند محرکی برای بازار اتر و آلت‌کوین ها باشد


به عقیده برخی از تحلیلگران اتریوم 2 نقش مهمی در بازار آلت کوین ها دارد. صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بایننس، اخیراً آخرین گزارش معاملات خود را با تجزیه و تحلیل وضعیت بیت کوین، اتریوم و بازارهای آلت کوین منتشر کرد.

 در این گزارش سلطه بیت کوین در ماه اکتبر و اوایل ماه نوامبر برجسته است که با ترکیدن حباب دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) و سقوط قیمت بسیاری از دارایی های رمزنگاری شده همزمان گردید.

 ارزهای رمزپایه بزرگ مانندETH ، XRP ، BCH ،  LTC و LINK در ماه اکتبر سود ناچیزی به دست آوردند اما با تغییر فعالیت های تجاری به سمت بیت کوین، نتوانستند سطوح بالاتر را بشکنند. برای ماه ها، آلت کوین ها عامل اصلی سوددهی برای معامله گران رمزنگاری به شمار می رفتند.

 بنابراین، جای تعجب نیست که به نظر می رسد آلت کوین ها  نتوانستند با رالی قیمت بیت کوین هماهنگ شوند. از زمان اصلاح قیمت در اوایل سپتامبر، اکثر توکن های دیفای یک چرخش کامل 70 تا 90 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

تحلیلگران بایننس اکنون انتظار دارند بیت کوین پس از انفجار ناگهانی آن تا 16000 دلار، وارد دوره رکود شود. آنها به بازه تحکیم اخیر بیت کوین در ناحیه 10000 تا 12000 دلار به عنوان نمونه ای از آنچه ممکن است در آینده برای این ارز پیرو اتفاق بیفتد اشاره میکنند. در مورد آینده بازار آلت کوین صرافی بایننس راه اندازی آینده اتریوم 2 را به عنوان یک کاتالیزور بالقوه برای اتر و بازار آلت کوین نشان می دهد.

سهام‌گذاری اتریوم بخش مهمی از طرح ارتقای بلاک چین اتریوم، یعنی اتریوم 2 است که بسیاری از فعالان عرصه ارزهای دیجیتال منتظر آن هستند. پس از راه‌اندازی این به‌روزرسانی، پروتکل اجماع اتریوم از اثبات انجام کار  (POW)  فعلی به اثبات سهام (POS) تغییر خواهد کرد.

 انتظار می رود این بروزرسانی تاثیر مثبتی بر اتریوم بگذارد زیرا سازگاری ، مقیاس پذیری و امنیت شبکه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. علاوه بر این، این ارتقا سازوکار اجماع اتریوم را به اثبات سهام تغییر می دهد و به سرمایه گذاران انگیزه می دهد تا اتر خود را برای گرفتن پاداش سپرده گذاری کنند. این امر باعث کاهش عرضه توکن های اتر می شود در حالی که تقاضا همچنان افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران بزرگ در جستجوی سودهای ثابت هستند.

 با در نظر گرفتن این کاتالیزورها، این ارتقا می تواند اتریوم  را از رکود اخیر خود خارج کرده و به طور بالقوه احساسات مثبت تری را به بخش آلت کوین ها تزریق کند.

منبع: dailyhodl.com

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال  Bitex24مراجعه کنید.