دوج کوین، برنده اصلی رالی بیت کوین


دوج کوین، برنده اصلی رالی بیت کوین


طی هفته جاری دوج کوین در صدر آلت کوین ها قرار گرفت. دوج کوین (DOGE) پس از تایید غافلگیرانه توسط ستاره فیلم های بزرگسال استرالیایی، آنجلا وایت، در صدر آلت کوین ها قرار گرفت و قیمت آن به بیش از 1 سنت رسید.

 طی یک اتفاق غیرمنتظره، وایت درباره دارایی های DOGE خود توییتی منتشر کرد و سپس عکس پروفایل توییتر خود را به کالاهای Dogecoin تغییر داد. آنجلا وایت ادعا می کند که 7 سال است  یعنی از سال 2014 که دوج کوین هولد کرده است. نتیجه این توییت افزایش 125 درصدی قیمت دوج کوین بود که این اتفاق به حدی چشمگیر بود که تأثیر ناشی از توئیت مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک را از بین برد.

انگیزه او برای افشای این خبر مشخص نیست و اینکه آیا وایت واقعا به مدت هفت سال است که Dogecoin  هولد کرده است یا خیر!

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، DOGE همچنان در حال رشد بوده با وجود نوسانات رو به پایین بیت کوین (BTC) در این هفته ، همچنان در هفت روز گذشته بیش از 100 درصد رشد داشت. بر اساس داده های TheTie ، فعالیت رسانه های اجتماعی با افزایش تعداد کاربران توییتر برای هر دو ارز رمزپایه افزایش یافته است.

همچنین دوج کوین موفق شد سطح مقاومت روانی 1 سنت را بشکند و آن را به سطحی برساند که از ژانویه 2018 دیده نشده است. علیرغم موفقیت هایش، هنوز نسبت به بالاترین حد خود یعنی 0.0153 دلار فاصله دارد.

با این وجود Dogecoin زمینه را برای تولد و رشد دوباره آلت کوین ها فراهم می کند که به طور فزاینده ای بازارهای ارزهای رمزنگاری شده را تسخیر کرده اند.

 با سرد شدن رکوردشکنی در بیت کوین، ارزهای رمزپایه جایگزین پس از چندین سال خواب زمستانی بیدار می شوند که در میان آنها اتریوم رهبر بازار است که روز دوشنبه به بیش از 1000 دلار رسید تا تقریباً با عملکرد Dogecoin مطابقت داشته باشد.

دیگر آلت کوین ها نیز وضعیت خوبی داشته اند، در هفته گذشته Uniswap (UNI) بیش از 50 درصد رشد کرده و Polkadot (DOT) به افزایش نجومی خود در سال جدید ادامه داده است.

همان طور که Cointelegraph گزارش داد، تحلیلگران احساس می کنند اکنون زمان مناسب برای آلت کوینن ها است تا خود را در کانون توجه قرار دهند. این ارزها پتانسیل آن را دارند که عملکردی به مراتب بهتر از بیت کوین از خود نشان دهند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.