در سطح 13 هزار دلار یک سطح حمایتی جدید در حال شکل گیری است


در سطح 13 هزار دلار یک سطح حمایتی جدید در حال شکل گیری است


داده های Whalemap نشان می دهد سطح 13000 دلار در حال تبدیل شدن به یک حمایت است زیرا قیمت بیت کوین بالای 13600 دلار معامله می شود. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 13151 دلار است. براساس داده های زنجیره‌ای Whalemap ، 13000 دلار به سطح حمایت قیمت بیت کوین تبدیل شده است. خوشه های نهنگ نشان می دهد که نهنگ های بیت کوین یا دارندگان بزرگ بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش هستند.
خوشه های نهنگ یا تجمع نهنگ ها هنگامی تشکیل می شوند که تعداد زیادی بیت کوین به آدرس جدید منتقل می شوند و بیت کوین خرج نشود. این نشان می دهد که نهنگ ها بیت کوین خود را خریداری یا به نهنگ های دیگر منتقل کرده اند که نشانگر تقاضای زیاد خریداران است. در حال حاضر یک خوشه نهنگ بزرگ در سطح 13000 دلار ظهور کرده است که می تواند به سطح پشتیبانی کلیدی تبدیل شود.

نمودار خوشه های نهنگ بیت کوین

نمودار خوشه های نهنگ بیت کوین

چرا یک حمایت 13000 دلاری برای یک رالی بیت کوین ایده آل است؟

روند رو به رشد بیت کوین با روند صعودی قبلی متفاوت بوده است زیرا پایدارتر به نظر می رسد. بیت کوین از 23 سپتامبر شروع افزایش قیمت کرده است. از آن زمان الگوی تجمع و سپس تحکیم قیمت را تکرار کرده و سطح حمایت مشخصی را ایجاد کرده است. در 23 سپتامبر ، بیت کوین در ابتدا از 10200 دلار به 10600 دلار رسید و سپس تثبیت شد. این تجمع بار دیگر در 8 اکتبر با قیمت 11700 دلار آغاز شد و پس از چند روز در 11400 دلار تثبیت شد. سپس در 19 اکتبر دوباره شروع به تجمع کرد. با توجه به روند صعودی مناسب بیت کوین نهنگ ها در مناطق کلیدی بیت کوین جمع شده اند. خوشه نهنگ با قیمت 13000 دلار ممکن است حاکی از آن باشد که سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا انتظار ندارند که در کوتاه مدت یک عقب گرد بزرگ اتفاق بیفتد. اندی بوهوتسکی (Andy Bohutsky)، تحلیلگر بازار Whalemap در گفتگو با Cointelegraph توضیح داد:

 "ما اکنون تجمع نهنگ‌ها در تراز ۱۳۰۰۰ دلار را شاهد هستیم. تعداد زیادی بیت کوین خرج نشده متعلق به کیف پول‌های نهنگ در این سطح قرار گرفته است. از آنجا که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۱۳۰۰۰ دلار است، این تراز باید به عنوان یک سطح حمایتی عمل کند. معاملات OTC را می‌توان دلیل تجمع نهنگ‌ها در این تراز قلمداد کرد: با توجه به حجم بلای هودلرها در مدت زمان کوتاهی که در تراز ۱۳ هزار دلار سپری شد، می‌توان گفت که مقدار زیادی بیت کوین در این بازه زمانی جابجا شده است (حجم معاملات هودلرها در ۲۳ اکتبر بیش از ۱ میلیارد دلار بوده است)".

بعدا مشخص شد که این معامله 1.1 میلیارد دلاری بیت کوین در 23 اکتبر معامله ای است که توسط Xapo انجام شده است. از آنجا که Xapo یک ارائه دهنده خدمات نگهداری رمز ارز است ، احتمال زیادی وجود دارد که این معامله به صورت فرابورس (OTC) انجام گرفته باشد.

خطر از بین رفتن سود کم است

در همین حال معیار مرتبط دیگر یا نسبت سود مصرفی (SOPR) ارزیابی می کند که آیا سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال از موقعیت های خود سود می گیرند یا خیر!

نهنگ بیت کوین SOPR

نهنگ بیت کوین SOPR

بوهوتسکی توضیح داد که اگرچه SOPR به طور مداوم بی ثبات بوده است ، اما وقتی بیت کوین از 13800 دلار عبور کرد، افزایش قابل توجهی نداشته است.
این داده ها دو چیز اصلی را نشان می دهد. اول ، سرمایه گذاران در طول ماه گذشته به طور منظم سود دریافت کرده‌اند، و این احتمال اصلاح قیمت بزرگ و از دست رفتن سود به شکل قابل توجه را کاهش می‌دهد.  

دوم، نهنگ‌ها حتی با افزایش قیمت به تراز مقاومت چند ساله ۱۳۸۷۵ دلار نیز، سود زیادی بدست نمی‌آورند. وی افزود:

منشأ بیت کوین‌هایی که در آن زمان صرف شده، در نمودار نقشه بیت کوین‌های مصرف شده (حباب‌های قرمز) نشان داده شده است.  SOPR برای ساعت ۰۱:۰۰ به وقت محلی UTC در ۲۳ اکتبر زیاد بالا نرفته، هرچند که این موضوع بسیار تعجب آور است. از منظر کلان، نمایه حجم این مناطق را به خوبی نشان می‌دهد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24  مراجعه کنید.