درآمد جرایم رمزنگاری شده در سال 2020 بیش از 5 میلیارد دلار کاهش یافت


درآمد جرایم رمزنگاری شده در سال 2020 بیش از 5 میلیارد دلار کاهش یافت


افزایش رعایت مقررات توسط صرافی های رمزنگاری کلاهبرداری در سال 2020 کاهش داد. طبق گزارش سالانه Chainalysis در مورد این موضوع، درآمد ناشی از جرایم مربوط به رمزنگاری در سال 2020 بیش از نیمی کاهش یافت.

سود خلافکاران سایبری حدود 5 میلیارد دلار کمتر از 10 میلیارد دلار درآمد آنها در سال 2019 بود که 53 درصد کاهش یافت.

معاملات قاچاق حتی با سرعتی بیشتر از حجم کل این وجوه کاهش یافته است و از 2.1 درصد از کل معاملات در سال 2019 به 0.34 درصد در سال گذشته رسیده است.

در میان هشت دسته از معاملات که توسط Chainalysis  غیرقانونی تلقی می شود، رمزنگاری بیشترین کاهش  را در حوزه کلاهبرداری ها و جرایم داشته است، که بیشتر به دلیل کاهش جرایم مربوط به PlusToken Ponzi  است که طی دو سال گذشته بر جنایت 2.9 میلیارد دلار رمزنگاری در سال 2019 مسلط بوده اند.

به طور کلی حجم جرایم رمزنگاری شامل سود حاصل از جرم و تلاش برای پولشویی از بیش از 20 میلیارد دلار در سال 2019 به حدود 10 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

اما تمامی اخبار مثبت نیست و سرقت مربوط به باج افزار از سال 2019 به 2020 افزایش 311 درصدی را نشان می دهد و به بیش از 250 میلیون دلار در سال 2020 نسبت به 2019 افزایش یافته است.

Chainalysis حتی با افزایش سال به سال فعالیت باج افزارها و بازار darknet ، می گوید چشم انداز جرایم رمزنگاری "هرگز بهتر نبوده است" ، به لطف پیشرفت های اخیر در روندهای نظارتی و انطباق.

Chainalysis همچنین خاطرنشان می کند که جمع آوری روزافزون اطلاعات شناسایی شخصی توسط صرافی های ارز دیجیتال، مجرمان را مجبور کرده است به یک گروه کوچک و شگفت آور از ارائه دهندگان خدمات اعتماد کنند تا منابع رمزنگاری نامشروع خود را به ارز فیات تبدیل کنند.

در دراز مدت، سختگیری ها توسط صرافی ها برای فعالیت کاربران برای خرید و فروش ارز دیجیتال، انگیزه های استفاده از ارز رمزپایه را در حوزه های جنایی از بین می برد، زیرا اگر مجرمان اینترنتی نتوانند از صرافی ها استفاده کنند، تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد برای مجرمان سایبری بسیار دشوارتر خواهد شد.

 ماه گذشته، وزارت دادگستری اعلام کرد که 454000 دلار ارز رمزنگاری شده از یک اپراتور باج افزار مصادره کرده است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.