خوشه های نهنگ بیت کوین نشان می دهد فومو (FOMO) سازمانی پشت رالی بیت کوین است


خوشه های نهنگ بیت کوین نشان می دهد فومو (FOMO) سازمانی پشت رالی بیت کوین است


داده ها نشان می دهد که نهنگ ها و موسسات بیت کوین پشت رالی فعلی هستند،که نشان دهنده این است که بازار گاوی بعدی ممکن است قوی تر از بازار سال 2017 باشد.داده ها نشان می دهد که موسسات به شدت بیت کوین را در محدوده 12000 تا 15000 دلار انباشته کرده اند و به گفته تحلیلگران Whalemap ، این روند مثبتی است زیرا موسسات و نهنگ ها معمولاً دارایی هایی را با در نظر گرفتن استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت انباشت می کنند.

 این واقعیت که دست های بزرگتر به جای سرمایه گذاران خرده فروشی، بیت کوین را انباشت می کنند، علاقه اصلی جریان تا حدودی سرکوب شده به بیت کوین را توضیح می دهد، همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود. معیارهای مختلف، از جمله Google Trends ، تقاضای کم جریان اصلی بیت کوین را با وجود افزایش صعودی آن در ماه های اخیر نشان داده اند.

 فومو (FOMO) سازمانی، انباشت کنونی بیت‌کوین را نسبت به دوره‌های قبلی قوی تر می‌کند

تحلیلگران Whalemap افزایش اخیر تقاضای نهنگ های بیت کوین را  فومو (FOMO) توصیف کردند. فومو، مخفف "ترس از دست دادن" است و به روندی اشاره دارد که در آن سرمایه گذاران به طور فزاینده‌ای از ترس افزایش مداوم دارایی خرید می کنند. بازار ارزهای دیجیتال به سبب ثبت رشدهای عجیب ظرف چند سال گذشته، یکی از مستعدترین بازارها برای ایجاد فومو در افراد مختلف است. بنابراین بسیاری از افراد پس از ثبت یک رشد خوب در بازار، انتظار ادامه رشد و کسب سود‌های کلان چند هزار درصدی را دارند. لذا ترس از دست دادن فرصت خرید در این افراد ایجاد می‌شود و منجر به غلبه احساسات بر منطق و در نتیجه اتخاذ یک تصمیم اشتباه می‌گردد.

تحلیلگران با اشاره به نموداری که خوشه های نهنگ و ورودی آن را به کیف پول های نهنگ نشان می دهد، گفتند: "این سطوح شکل ظاهری فومو سازمانی را نشان می دهند."

نهنگ های بیت کوین

خوشه های نهنگ بیت کوین در سال 2020

 خوشه های نهنگ بیت کوین وقتی شکل می گیرند که آدرس هایی که بیش از 10 هزار بیت کوین را در خود جای داده اند (بیت کوین را خریداری می کنند) و برای مدت طولانی دارایی خود را منتقل نمی کنند. این نشان می دهد که نهنگ ها قصد دارند آخرین خریدهای بیت کوین خود را در کیف پول شخصی خود حغظ کنند. تحلیلگران Whalemap گفتند:"حباب ها قیمت هایی را نشان می دهند که نهنگ ها  بیت کوین را خریداری کرده اند و در حال حاضر نگهداری می کنند."

این بازار گاوی  نسبت به سال 2017 ثبات بیشتری خواهد داشت

در بالای درگیری نهنگ ها و موسسات، حجم معاملات کلی در معاملات اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. داده های Santiment ، یك شركت تجزیه و تحلیل بازار نیز نشان می دهد كه حجم بیت کوین در حدود 31 میلیارد دلار است و این بسیار بالاتر از 6 ژانویه 2018 است. و در حال حاضر قیمت بیت کوین نیز در حدود 16350 دلار است. تحلیلگران Santiment دریافتند که تجمع در حال انجام، حجم بیشتری از تجمع در سال 2017 را در پشت خود دارد. تحلیلگران نوشتند:

 "ساعتی پیش بیت کوین با 16350 دلار در CoinbasePro فروش کرد، اکنون در بالاترین سطح قیمت در 34 ماه گذشته هستیم (6 ژانویه 2018). میانگین حجم معاملات روزانه این هفته 31 میلیارد دلار است. "

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، سد راه در روند کوتاه مدت بیت کوین همچنان ادامه دارد، اما آیا نهنگ ها در مقاومت 17000 دلار دارایی خود را می فروشند؟ برخی از تحلیلگران می گویند که سطح مقاومت مشخصی تا محدوده 18500 تا 20000 دلار وجود ندارد، این بدان معنی است که بالاترین حد ممکن بسیار نزدیک تر از حد انتظار است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.