خودپردازهای رمزنگاری در سال 2020 به رونق جهانی خود ادامه می دهند


خودپردازهای رمزنگاری در سال 2020 به رونق جهانی خود ادامه می دهند


اکنون در هر ساعت یک دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال راه اندازی می شود. در سال 2013، جهان اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین را هنگامی مشاهده کرد که شرکتی به نام Robocoin دستگاهی را در کافی شاپ ونکوور قرار داد که به مشتریان این امکان را می داد بیت کوین را با پول نقد معامله کنند و در روز اول 10 هزار دلار بیت کوین تراکنش شد.

 اکنون که یک ماه با پایان سال 2020 فاصله داریم، بر اساسCoinATMRadar ، برآورد تعداد خودپردازهای رمزنگاری در سراسر جهان که به مشتریان اجازه خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها را به صورت نقدی می دهند، حدود 11665 دستگاه خودپرداز است.

 این نشان دهنده افزایش چشمگیر تعداد خودپردازهای رمزنگاری در مقایسه با سال گذشته است. تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری شده در پایان سال 2019، 6372 دستگاه برآورد شده است. اکنون، در حالی که نزدیک به پایان سال 2020 هستیم، تقریباً 80 درصد افزایش داشته است.

 CoinATMRadar همچنین نشان می دهد که تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری به طور متوسط ​​روزانه به طور متوسط ​​23 دستگاه یا تقریباً یک دستگاه خودپرداز جدید در ساعت در حال افزایش است.

 ایالات متحده سریعترین گسترش را در دنیای خودپردازهای رمزنگاری ثبت کرد و بیشترین سهم خودپردازهای رمزنگاری را در قلمرو خود به دست آورد. تعداد خودپردازهای رمزنگاری مستقر در ایالات متحده از 4213 دستگاه خودپرداز در سال 2019 به 9242 دستگاه خودپرداز در سال 2020 افزایش یافته است که بیش از 50 درصد افزایش داشته است. در حال حاضر ایالات متحده حدود 79.2 درصد از کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در جهان را تشکیل می دهد.


همچنین با گسترش فضا در فروشگاه های کوچک، مراکز خرید، مراکز حمل و نقل و حتی یکی در Tesla Gigafactory ، تنوع فزاینده ای در گسترش دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال در ایالات متحده وجود دارد.

کانادا، با 880 دستگاه خودپرداز در رده دوم قرار دارد. سومین پادشاهی متحده با 268 دستگاه است و هنگ کنگ با 62 دستگاه در رده چهارم قرار دارد و سرانجام کلمبیا که اخیراً علاقه زیادی به ایجاد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری با 59 دستگاه نشان داد.

 در مورد آفریقا، آفریقای جنوبی با 6 دستگاه بیشترین دستگاه را در این قاره دارد اما نیجریه، بزرگترین اقتصاد این قاره، نسبت به سال گذشته علاقه فزاینده ای را به دستگاه های خودپردازنشان داده است.

 در سطح شرکت هایی که خودپردازهای رمزنگاری تولید می کنند، جنسیس کوین در جهان رتبه اول را کسب کرد این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو 4000 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سراسر جهان پخش کرد و پس از آن General Bytes با 3442 دستگاه خودپرداز قرار گرفت.

 رشد قابل توجه تعداد خودپردازهای رمزنگاری در سال 2020 نشان دهنده علاقه روزافزون خریداران خرده فروشی و موسسات مالی از جمله غول مالی Paypal است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.