توقف لایحه محرک های اقتصادی توسط ترامپ سبب کاهش قیمت بیت کوین شد


توقف لایحه محرک های اقتصادی توسط ترامپ سبب کاهش قیمت بیت کوین شد


دونالد ترامپ لایحه محرک های اقتصادی را به تعویق انداخت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه گفت که دولت وی مذاکره با دموکرات‌ها درباره کمک‌های حمایتی به مردم آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا را تا پس از انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر به تعویق انداخته است و به دنبال آن با از بین رفتن امیدها، بازارها در سطح جهانی از جمله بازار ارز دیجیتال نزول شدید داشتند. پس از این خبر فلز زرد بار دیگر به زیر سطح  ۱۹۰۰ دلار در هر اونس نزول کرد.

ترامپ روز سه‌شنبه در پیامی در توئیتر نوشت: " به نمایندگانم دستور دادم تا مذاکرات را تا پس از انتخابات متوقف کنند و بلافاصله پس از آنکه پیروز شدم من بسته حمایتی بزرگی را تصویب خواهم کرد که تمرکز آن آمریکایی‌های سخت‌کوش و کسب‌وکارهای کوچک خواهد بود".

این توئیت ترامپ با واکنش منفی بازار سرمایه آمریکا مواجه شد و سهام داوجونز دقایقی پس از این توئیت با افت مواجه شد.

گفت‌وگوهای سخت میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان درباره بسته حمایتی طی ماه‌های گذشته با پیشرفت اندکی مواجه بوده است. این بسته حمایتی باعث ایجاد امید در میان کسب ‌وکارها و افرادی شده بود که در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا با کاهش درآمد یا بیکاری مواجه شده بودند.

ارز دیجیتال همچنین به دلیل اینکه نهادهای نظارتی انگلستان تجارت مشتقات را ممنوع می‌کنند، پایین آمد. این هفته نوبت خرس‌ها است و روند بازار را کنترل خواهند کرد. روز سه شنبه پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بسته حمایتی مالی به مردم آمریکا را به تعویق انداخت که به دنبال سبب سقوط ارزش بازارهای مالی و بازارهای ارزهای دیجیتال شد. در زمان نگارش این خبر، هر واحد بیت کوین با قیمت 10605 دلار معامله می‌شود که نسبت به 24 ساعت گذشته حدود 1/3درصد کاهش را نشان می‌دهد. بازار طلا نیز که اخیراً با بازار سهام هم مسیر شده است، نزدیک به 36 دلار یعنی 2 درصد سقوط کرد و در پایان بازار به 1876 دلار رسید. این سقوط به قیمت 1876 به معنای شکست کف 8 روزه 1880 است. با توجه به این‌که تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران طلا ماه‌ها است که در انتظار تصویب این محرک‌ها هستند، تعویق آن به دنیای بعد از انتخابات می‌تواند عواقب سنگینی برای طلا به همراه داشته باشد.

سهام داو جونز با کاهش 9 و نزدک با کاهش 1 درصدی روبه رو شد. اما در همان حین ترامپ از كنگره آمریكا خواست كه به سرعت 25 میلیارد دلار كمك جدید به حقوق و دستمزد خطوط هوایی مسافربری آمریكایی كه به دلیل ویروس کرونا زیان دیده‌اند، اعطا كند.

منبع: decrypt

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.