تحلیل‌گر بلومبرگ: تا قبل از پایان سال 2021 تتر از اتریوم پیشی می‌گیرد


تحلیل‌گر بلومبرگ: تا قبل از پایان سال 2021 تتر از اتریوم پیشی می‌گیرد


تتر تا پایان سال 2021 به عنوان دومین ارز دیجیتال بازار تبدیل می شود. تحلیل‌گر بلومبرگ درباره‌ی چشم انداز ارز دیجیتال در گزارش ماه اکتبر به این نتیجه رسیده‌اند که قبل از پایان سال 2021  تتر از (USDT) از اتریوم پیشی می گیرد تا به عنوان دومین ارز دیجیتال با ارزش بازار تبدیل شود.

 طبق جدیدترین گزارش بلومبرگ  در حال حاضر تقاضای بازار ارزهای دیجیتال برای بیت کوین و استیبل کوین‌ها که به ارز فیات یعنی دلار وابسته هستند، زیاد است. اگر این روند ادامه یابد به نفع تتر است و این ارز دیجیتال به قله‌های بالاتری خواهد رسید.

 این داده ها محققان را به سمت پیش بینی دیگری نیز سوق داد. تیم بلومبرگ معتقدند که افزایش علاقه به استیبل کوین‌ها منجر به ایجاد و انتشار ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی خواهد شد.

 اگر این روند پایدار بماند در سال 2021 انتظار می‌رود بیت کوین به ارز اول و تتر به ارز دوم در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شود. تقاضا برای نسخه دیجیتال طلا (بیت کوین) و یک دارایی رمزنگاری شده شبیه به دلار، ارزش بازار تتر در صورت غلبه بر روند فعلی ممکن است، سقف بازار تتر در سال آینده از اتریوم پیشی بگیرد. افزایش پذیرش استیبل کوین ها احتمالاً یک پیش درآمد برای صدور و انتشار ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی است و و انتظار می‌رود نسبت به سایر آلت‌کوین‌ها دوام بیشتری داشته باشند. در واقع تحلیل گران بر این باور هستند که افزایش سریع سود در بازار استیبل کوین نشان می‌دهد که صدور ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی (CBDC) مسئله‌ی روز است.

محققان همچنین این ایده را مطرح کردند که چند سال است بازار اتریوم در رکود است.

 برای متوقف کردن روند صعودی تتر به عنوان برترین استیبل کوین، که ارزشش در کمتر از یک سال به بالاتر از اتریوم رسیده است، با توجه به روند بازگشتی که از ابتدای سال 2019 آغاز شده است باید یک اتفاق قابل توجهی رخ دهد. نمودار ما ارزش بازار راکد اتریوم از سال 2017 در برار ارزش بازار تتر که به سرعت در حال افزایش است را نشان می دهدکه در ابتدای ماه اکتبر به بالاترین رقم تقریبا 16 میلیارد دلاری رسیده است.

اتریوم در برخی مواقع به دلیل هزینه های بالای گس (هزینه‌های تراکنش در شبکه اتریوم) و سرعت کند معاملات با انتقاداتی زیادی روبرو شده است و بسیاری از کارشناسان معتقدند که مهاجرت به پروتکل های جدیدتر و کارآمد می تواند به زودی اتفاق بیفتد. اتریوم در طول سال 2020  رشد 130 را کسب کرده است زیرا جامعه ارزهای دیجیتال پیش بینی انتشار اتریوم 2.0 را دارند.

منبع: Zycrypto

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.