تایلر وینکلووس: باهوش ترین افراد کسانی هستند که بی سر و صدا بیت کوین می خرند


تایلر وینکلووس: باهوش ترین افراد کسانی هستند که بی سر و صدا بیت کوین می خرند


در سال 2020 تعدادی از غول های مالی سنتی مقدار زیادی بیت کوین را خریدداری کردند. از جمله این سرمایه گذاران می توان به سرمایه گذار میلیاردر پل تودور جونز (Paul Tudor Jones) و شرکت هوش تجاری ماکرواستراتژی MicroStrategy تایلر و کامرون وینکلووس اشاره کرد. بنیانگذاران صرافی جمینی (Gemini)، اخیراً اظهار داشته اند که این سرمایه گذاری ها بخشی از جریان عظیم پولی هستند که اخیراً به سمت بیت کوین سرازیر شده است.

تایلر در مصاحبه با CNBC ، که روز جمعه منتشر شد، گفت: "ماهرترین سرمایه گذارو باهوش ترین افراد کسانی هستند که بیت کوین را بی سر و صدا خریداری می کنند، بنابراین این جریان یک  FOMO [ترس از دست دادن] نیست." تایلر توضیح داد ، نهادهای اصلی برای این کار دور هستند ، برخلاف بازار گاوی سال 2017 که با همت سرمایه گذاران خرد ایجاد شد، در حال حاضر، سازمان های بزرگ نقش مهمی ایفا می کنند.

در طول سال جاری، علاوه بر تودور جونز و ماکرواستراتژی، استنلی دراکن مایلر (Stanley Druckenmiller)، جک دورسی (Jack Dorsey)،  MassMutual و Guggenheim Partners همگی برای خرید بیت کوین اقدام کرده اند.

ورود آنها به عرصه رمزنگاری شده در یک فضای ناپایدار اقتصادی جهانی همزمان بود . بیت کوین اغلب به عنوان ذخیره ارزش و سپر در مقابل تورم با طلا مقایسه می شود.

تایلر وینکلوس اضافه کرد: شاهد بوده ایم که شرکت های عمومی مانند Square و MicroStrategy نقدینگی خزانه خود را روی بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، زیرا به شدت نگران تورم های آینده و ضررهای ناشی از چاپ پول و محرک های مالی ارائه شده در دروان قرنطینه هستند.

وقتی برادران در مورد نوسانات بیت کوین به عنوان یک دارایی تجاری سوال شد، بیت کوین را در مقایسه با طلا، یک استراتژی “خرید و نگهداری” دانستند. تایلر گفت: "ما بیت کوین را در حال حاضر به عنوان ذخیره ارزش درخشان می بینیم که باعث اختلال در طلا می شود و این ما را به سقف 9 تریلیون دلار برای بیت کوین هدایت می کند."

وی افزود: "بنابراین در واقع نیازی نیست که بیت کوین به عنوان ارز استفاده شود و نوسانات مهم نیست اگر به عنوان یک منبع ذخیره ارزش تلقی شود." وی همچنین انتظار دارد که با گذشت زمان سطح نوسانات رو به کاهش باشد.

در زمان انتشار این مطلب، ارزش بازار بیت کوین در حدود 335 میلیارد دلار است و مشخصاً هنوز تا 9 تریلیون دلار فاصله زیادی دارد، اگرچه این دارایی اخیراً توانست قیمت تمام شده خود در سال 2017 را بشکند و رکورد تازه را به ثبت برساند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.