بیت کوین 97 درصد از کل ورودی های ارز دیجیتال را در سال 2021 تشکیل داده است


بیت کوین 97 درصد از کل ورودی های ارز دیجیتال را در سال 2021 تشکیل داده است


حجم معاملات بیت کوین در سال 2021 افزایش چشمگیری داشت و از میانگین 2 میلیارد دلار در سال 2020 به 12 میلیارد دلار رسید. بر اساس گزارش های جدید، بیت کوین (BTC) ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان از نظر سرمایه در بازار، همچنان برترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران است و اکثر کاربران ترجیح می دهند که این ارز دیجیتال استفاده کنند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 31823 دلار است.

بر اساس گزارش 25 ژانویه (6 بهمن) شرکت سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال CoinShares ، ورودی بیت کوین 97 درصد از کل ورودی های رمزنگاری تاکنون در سال 2021 را تشکیل داده است.

در بحبوحه بازار گاوی بیت کوین در ژانویه (دی)، حجم معاملات روزانه بیت کوین در سال جاری به طور گسترده افزایش یافته است و از متوسط ​​2.2 میلیارد دلار در سال 2020 به 12.3 میلیارد دلار در سال جاری رسیده است.

  CoinShares خاطرنشان کرد، ورودی محصولات سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده طی هفته گذشته به رکورد 1.3 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت افزود: "ما معتقدیم امسال سرمایه گذاران به دلیل سرعتی كه در افزایش قیمت ها در بیت کوین به بالاترین حد رسیده اند، بسیار آگاه بوده اند."

طبق اطلاعات CoinShares ، اتریوم (ETH) دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ از نظر سقف بازار طی هفته گذشته 34 میلیون دلار ورودی داشته است. در این گزارش اشاره شده است "از اوایل دسامبر جریان کمی" وجود داشته است زیرا سرمایه گذاران محتاط بوده اند.

بیت کوین و اتریوم در سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده اند. بیت کوین در 8 ژانویه (جمعه 19 دی) بالاترین سطح تاریخی 42000 دلار خود را شکست و در 19 ژانویه (30 دی) اتریوم به سطح مقاومت 1430 دلاری رسید.  اما هر دو ارز اصلاح قیمت شدیدی را در 21 ژانویه (2 بهمن) تجربه کردند و بیت کوین به 30000 دلار و اتریوم به زیر 1000 دلاری کاهش یافت.

براساس CoinShares ، کاهش اخیر قیمت تا حدودی ناشی از اظهارات اخیر وزیر خزانه داری ایالات متحده، جانت یلن (Janet Yellen) بود. در 19 ژانویه (30 دی)، یلن ابراز نگرانی در مورد ارزهای رمزپایه کرد و ادعا کرد و اشاره کرد که از ارز های دیجیتال برای کار های غیر قانونی استفاده می شود اما پتانسیل این را نیز دارند تا سیستم مالی فعلی جهان را بهبود بخشد.

منبع: Cointelegraph

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید بیت کوین مقاله "خرید بیت کوین" را مطالعه بفرمایید.

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال