بیت‌کوین در جمعه سیاه امسال


بیت‌کوین در جمعه سیاه امسال


 

بیت‌کوین علاوه بر یک ارز دیجیتال ، تحولی عمده در تکنولوژی ‌می‌باشد. در سال ۲۰۱۲، جان هولمکویست به منظور کمک به بیت‌کوینرها جهت استفاده از مزیت‌های این فناوری، وبسایت "جمعه سیاه بیت کوین"  را راه‌اندازی کرد و این وبسایت را به یک رویداد فرهنگی جهت پذیرش هر چه بیشتر بیت‌کوین تبدیل کرد.

در طی سال‌ها، هزاران تاجر در رویداد جمعه سیاه بیت‌کوین شرکت کرده و به کسانی که مایل به پرداخت با بیت‌کوین هستند تخفیفات ویژه‌ای ارائه می‌دهند. بازارهای همتا به همتا، استفاده از بیت‌کوین را در خریدهای عادی تسهیل کرده و پردازنده‌های پرداخت بیت‌کوین، مشتریان را به سمت معاملات بیت‌کوین سوق می‌دهند. در سال ۲۰۱۳، این روز به خصوص، فرصتی برای کمک به کودکان آسیب دیده از یک طوفان بزرگ در فیلیپین فراهم کرد. در همان سال بیت‌پی اعلام کرد به لطف این روز 55.288 تراکنش بیت‌کوین را در ماه نوامبر پردازش کرده است که خود رکوردی بی‌سابقه محسوب می‌شد.

اما در سال 2017، زمانی که بیت‌کوین در قالب ابزار پرداخت با بحث‌هایی نظیر اندازه بلوکها و سرعت پردازش تراکنشات مواجه شد، این تخفیف جمعه‌سیاه متوقف شد.

از آن زمان تحولات زیادی در حوزه سیستم‌های پرداختی صورت گرفته است که برای مثال می‌توان به تکامل شبکه لایتنینگ بیت‌کوین و پیدایش کارت‌های اعتباری و راه‌ حل‌های پردازش جدید اشاره کرد.

بیت‌کوین ابزاری باورنکردنی و اجتناب ناپذیر برای تجارت است و اکنون با توجه به این پیشرفت‌ها و برگشت بیت‌کوین به جمعه‌سیاه ، مصرف کنندگان و خرده فروشان ترغیب می‌شوند که معاملات خود را با بیت‌کوین انجام دهند و باعث گردش اقتصادی این ارز و کمک به ایجاد سیستمی آزاد و مطمعن که همه ما سزاوار آن هستیم، شوند. همچنین جمعه‌ سیاه بیت‌کوین، فرصتی مناسب برای تعامل با برخی از ابزارها و ویژگی‌های منبع باز جدید و بسیاری از شرکت‌هایی است که پایه و اساس اقتصاد بیت‌کوین را بنا می‌کنند.

جمعه سیاه بیت‌کوین در 27 نوامبر 2020 فرصتی برای ترویج پذیرش بیت‌کوین برای کاربران و تجار است که بیت‌کوین را به یک وسیله مبادله روزمره برای مردم تبدیل کند.

منبع: bitcoinmagzine

 خرید و فروش بیت‌کوین در صرافی Bitex24