بیت کوین در بحبوحه انتخابات آمریکا...


بیت کوین در بحبوحه انتخابات آمریکا...


یک هفته است که سیاست بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده است که این تاثیر می تواند مثبت و یا منفی باشد که البته به دیدگاه شما نیز بستگی دارد اما اگر بیت کوین را در نظر بگیرید مطمئناً این هفته برای بیت کوین خوب بوده است. قیمت طی هفت روز گذشته بیش از 8/5 درصد افزایش یافته است و اکنون بیش از 14000 دلار است و 100 روز است که قیمت بیت کوین بیش از 10000 دلار است که این امر سبب شده که برخی از کارشناسان جهش قیمتی جدیدی را برای بیت کوین پیش بینی کنند. برخی دیگر نیز با توجه به اینکه در حال حاضر از آخرین هاوینگ تقریبا یک سال می گذرد منتظر اتفاقات سال 2017 یک سال بعد از هاوینگ در سال 2016 و رسیدن قیمت به 20000 دلار هستند. بعد از یک دوره ثبات قیمتی قبل از انتخابات، بیت کوین با رشد قابل توجهی رو به رو شد و به مرز 16000 دلار رسید. سطح بعدی مقاومت می تواند 17000 دلار باشد. اما آیا بیت کوین به این سطح خواهد رسید؟

این روند از نظر نهنگ ها قطعاً خوش بینانه به نظر می رسند. روز انتخابات 58،861 بیت کوین از صرافی بایننس منتقل شد. این مبلغ حدود 816 میلیون دلار است. این ممکن است نتیجه یک معامله باشد اما همچنین می تواند نهنگ هایی باشند که برای یک افزایش قیمت آماده می شوند. حدود یک میلیارد دلار نیز از کیف پول Silk Road برای اولین بار از سال 2015 خارج شد. این ممکن است نتیجه یک هک باشد.

 اما پی پال به آینده بیت کوین خوش بین است. این شرکت در حال افزایش محدودیت های خرید هفتگی از 10000 دلار به 15000 دلار است. در حال حاضر بیت کوین یک دوست جدیدی در سنای آمریکا دارد. سینتیا لومیس جمهوری خواه در رقابت خود برای نمایندگی وایومینگ پیروز شد. لومیس اولین بار بیت کوین را در سال 2013 خریداری کرد و ارز دیجیتال را به عنوان ذخیره ارزش قابل اعتماد می داند.

 هر چند فقط بیت کوین نیست که خوب عمل می کند. فناوری زیربنای آن نیز یعنی یلاک چین نیز عملکرد خوبی دارد. آسوشیتدپرس ضمن اطمینان از هک نشدن این شماره ها، از بلاک چین برای انتشار نتایج انتخابات استفاده کرد. اندرو براگ ، یکی از اعضای مجلس سنای استرالیا، بلاک چین را به عنوان راهی برای کاهش تطابق مالی تحت فشار قرار داده است. جبل الطارق به عنوان عضو ناظر به شورای تجارت جهانی بلاک چین پیوسته است. سرزمین برون مرزی انگلیس به بیش از 50 کشور عضو این شورا می پیوندد و قصد دارد استفاده از بلاک چین را در سراسر جزیره ارتقا دهد. در بنگلادش ، بازوی محلی HSBC اولین معامله مالی تجارت بین المللی بلاک چین را انجام داده است. پردازش اعتبار اسنادی دیجیتال کمتر از یک روز طول کشید. بدون بلاک چین ، پنج تا 10 روز طول می کشید.

محبوبیت بیت کوین و بلاک چین ممکن است در حال افزایش باشد اما برای بازارهای دیفای اینگونه نبوده است. هزینه های تراکنش اتریوم در حال کاهش است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.