بیت کوین به 50000 دلار رسید، ثبت یک نقطه عطف تاریخی جدید


بیت کوین به 50000 دلار رسید، ثبت یک نقطه عطف تاریخی جدید


بیت کوین برای مدت کوتاهی برای اولین بار در طول تاریخ خود از 50000 دلار عبور کرد. بیت کوین در میان اخبار پذیرش موسسات و شرکتهای بزرگی مانند ماکرواستراتژی به 50000 دلار رسید اما در ادامه با کاهش مواجه شد و در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین 48376 دلار است.

بیت کوین در 16 فوریه (28 بهمن) به دنبال اخبار پذیرش بیا کوین توسط تسلا و برنامه ریزی ماکرواستراتژی برای جمع آوری 600 میلیون دلار بیت کوین دیگر ، در 16 فوریه به بالاترین سطح جدید خود رسید. قیمت بیت کوین نسبت به سال گذشته تقریبا 400 درصد افزایش یافته است.

نمودار یک ساعته بیت کوین، منبع: TradingView

نمودار یک ساعته بیت کوین، منبع: TradingView

اطلاعات حاصل از Cointelegraph Markets و TradingView نشان داد که بیت کوین در روز سه شنبه، پس از اینکه بانک نیویورک ملون (BNY Mellon  ) قدیمی ترین بانک در ایالات متحده قصد دارد که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را به نمایندگی از مشتریان خود نگهداری و مبادله کند و همچنین شایعات سرمایه گذاری بیت کوین توسط مورگان استنلی، به بیش از 5 درصد صعود کرد.

بنابراین اخبار هفته گذشته از جمله افزودن بیت کوین توسط شرکت خودروسازی تسلا به ترازنامه مالی خود، اعلام برنامه‌های مسترکارت در خصوص بازگشایی شبکه‌های پرداخت خود به روی ارزهای دیجیتال و ارائه پشتیبانی از بیت کوین و ارزهای دیجیتال توسط بانک نیویورک ملون  (BNY Mellon  ) و اعلام خبر خرید بیت کوین توسط تسلا باعث شد قیمت بیت کوین در اوایل هفته گذشته از 30000 به 50000 دلار نزدیک شود و در 16 فوریه بیت کوین توانست برای مدت کوتاهی از 50000 دلار بگذرد.

جیم کرامر (Jim Cramer)، مجری برنامه CNBC ، هفته گذشته گفت: "من فکر می کنم که درج نکردن بیت کوین تقریبا غیرمسئولانه است، هر خزانه دار باید به هیئت مدیره مراجعه کند و بگوید، آیا ما باید بخش کمی از پول خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟ "

اکنون بیت کوین در میانه راه 6 رقمی شدن قرار دارد و برای اولین بار در عمر دوازده ساله ی خود توانست 50000 دلار را پشت سر بگذارد این اتفاق 39 روز بعد رسیدن بیت کوین به 40000 دلار افتاد.  ارزش بازار بیت کوین اکنون اندکی با یک تریلیون دلار فاصله دارد، در حالی که تسلط بازار آن به کمتر از 61 درصد رسیده است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.