بیت کوین برای اولین بار از ژانویه 2018 به 14 هزار دلار رسیده است


بیت کوین برای اولین بار از ژانویه 2018 به 14 هزار دلار رسیده است


قیمت بیت کوین در آستانه بالاترین میزان خود قرار دارد اما گاوها هنوز باید برای رسیدن به بالاترین سطح جدید سطح  14 هزار دلار  را بشکنند.

 قیمت بیت کوین بدون شک پس از سقوط به 3700 دلار در ماه مارس یک سال چشمگیر داشت همان طور که شاهد هستیم در روزهای اخیر قیمت بیت کوین به 14000 دلار رسید و اکنون بیت کوین به بالاترین قیمت از ژانویه 2018 رسیده است.

 بنابراین، با ادامه افزایش و پایین آمدن جدید قیمت بیت کوین، احتمال چرخه جدید گاوی به شدت در حال افزایش است . علاوه بر این، این قدرت حتی در حالی مشاهده می شود که شاخص ارز دلار آمریکا که با آن رابطه معکوس دارد، در میان ترس از ویروس کرونا نیز در حال بهبود است.

بیت کوین هنوز نتوانسته منطقه 13،700-14،250 دلاری را بشکند

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

نمودار قیمت روزانه بیت کوین

نمودار هفتگی برخی از سطوح مهم را برای ادامه حرکت صعودی نشان می دهد. یکی از آنها منطقه مقاومت فعلی پیرامون آستانه 14000 دلار است. شکستن این ناحیه مقاومت باعث قدرت بیشتر در آستانه بعدی در حدود 16،500-17،000 دلار خواهد شد.

 این دو سطح آخرین مانع قبل از رسیدن به بالاترین سطح ممکن در تمام زمان ها هستند، در حالی که اکثر آلت کوین ها هنوز در مقایسه با بالاترین اوج سال 2017 با ضررهای هنگفتی روبرو هستند.

 دو سطح حیاتی برای ورود به حرکت نزولی وجود دارد. اولین سطح شکست در منطقه 11،400-11،800 دلاری است. این منطقه برای مدت دو سال مقاومت اساسی بوده است به این معنی که قبل از هرگونه صعود دیگر، می تواند آزمایش مجدد داشته باشد.

 با این حال، اگر آن منطقه از دست برود، منطقه حمایت بعدی بین 10،100-10،400 دلار است.

بالاترین میزان بسته شدن ماهانه برای بیت کوین ممکن است

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین

همانطور که نمودار ماهانه نشان می دهد، بالاترین میزان بسته شدن ماهانه برای بیت کوین امکان پذیر است و یک موفقیت خارق العاده برای آن پس از 12 سال از انتشار وایت پیپر باشد با این حال اهمیت این منطقه مقاومت را نیز نشان می دهد زیرا آخرین مانع اصلی قبل از به چالش کشیده شدن بالاترین سطح تاریخی است.

اگر 13،700-14،200 دلار شکسته شود ، ادامه بیشتر به سمت بالاترین قیمت های جدید تقریباً تضمین شده است زیرا در این بین سطوح زیادی وجود ندارد.

 با این حال، شروع یک چرخه جدید گاوی به طور معمول با دوره های انباشت همراه است که از طریق آن مناطق مقاومت قبلی دوباره آزمایش می شوند و به عنوان مناطق حمایتی تایید می شوند. چنین دوره انباشتی به معنای آن است که قیمت بیت کوین می تواند به سمت 11،600 دلار اصلاح شود تا حمایت کافی را قبل از یک حرکت بزرگ صعودی پیدا کند.

رفتار فعلی بازار قابل مقایسه با چرخه 2016

نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین سال 2016

نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین سال 2016

نمودار سال 2016 محدوده های انباشت را نشان می دهد که از طریق آنها یک روند سالم ایجاد شده است. هر سطح مقاومت قبلی برای تأیید مجدد آزمایش شد، پس از آن محدوده ای برای تجمع بیت کوین ایجاد شد.

سیگنال عظیم دیگر خریدهای سریع در هنگام اصلاحات بازار است. اینها را نودهای دراز نشان می دهند در حالی که خریداران با کاهش قیمت به سرعت وارد خرید می شوند. اگر بازار در هفته های آینده اصلاح شود، حرکتی مشابه ممکن است رخ دهد.

سناریوی احتمالی برای قیمت بیت کوین

سناریو نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

سناریو نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

ناحیه 11،400-11،800 دلار یک ناحیه مقاومت حیاتی است. اگر قیمت بیت کوین برای شکستن این منطقه مقاومت کاهش یابد ، تصحیح به عنوان سناریوی محتمل تبدیل می شود.

 بنابراین ، سناریوی احتمالی بیت کوین محدوده ای بین 11،400 تا 14،200 دلار است. چنین ساختاری فرعی مشابه دوره انباشت سال 2016 خواهد بود.

 اتر و سایر آلت کوین ها ممکن است در لحظه ای در روند صعودی قرار بگیرند که بیت کوین تصحیح خود را به پایان برساند . چند ماه دیگر طول می کشد تا آلت کوین شروع به حرکت به سمت بالا کند.

 نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام  دهید.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.