بیت کوین آمده تا بماند


بیت کوین آمده تا بماند


قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود یعنی 56368 دلار رسید و این وضعیت آن را به عنوان یکی از با ارزش ترین دارایی های کره زمین تبدیل کرد.

با افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از 55300 دلار، امروز برای اولین بار ارزش بازار آن از 1 تریلیون دلار فراتر رفت. این افزایش قیمت متوقف نشد و همچنان در طول روز ادامه یافت و در یک ساعت گذشته قیمت بیت کوین یک اوج جدید در 56368 دلار را ثبت کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین 55504 دلار است.

اکنون که بیت کوین جایگاه خود را به عنوان یک دارایی جهانی در کنار سایر دارایی های با ارزش بازار 1 تریلیون دلاری مانند آمازون، اپل و گوگل تثبیت کرده است، بانک های قدیمی علاقه بیشتری به ارائه خدمات ارزهای دیجیتال برای مشتریان خود نشان می دهند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 2 اسفند

نمودار 4 ساعته بیت کوین، منبع: Tradingview

به گفته Treyce Dahlem یک تحلیلگر در TheTIE جستجوی واژه بیت کوین از تاریخ 18 فوریه (30 بهمن) 38 درصد افزایش ‌یافته است و بیش از 102 هزار توئیت در 24 ساعت گذشته ارسال شده‌ و تنها  30000 توئیت از ایجاد یک رکورد جدید کمتر است.

وی افزود: تعداد کاربران توییتر که روزانه در مورد بیت کوین صحبت می کنند به بالاترین رقم خود یعنی 380000 رسیده است که 325 درصد بیشتر از یک سال قبل است.

چندین آلت کوین به بیت کوین و اتریوم در این رالی قیمت پیوستند و اوج جدیدی را ثبت کردند. به عنوان مثال بایننس کوین (BNB) همچنان از نفوذ روزافزون زنجیره هوشمند Binance (BSC) بهره مند می شود زیرا حجم بیش از حد بازار، قیمت این توکن را به بالاترین قیمت 348 دلار رساند و توانست رتبه سوم را از نظر ارزش بازار کسب کند.

حرکت صعودی ممکن است تا آخر هفته ادامه داشته باشد

همانطور که بازارهای مالی سنتی در هفته بسته می شوند، حرکت صعودی که باعث افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین ها شده است هیچ نشانه ای از کاهش سرعت را نشان نمی دهد. داده های تاریخی اخیر نشان می دهد که رالی قیمت بیت کوین در سال 2021 تمایل دارد هر هفته اتفاق بیفتد و بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این دارایی دیجیتال با بالاترین رتبه می تواند در پایان هفته به سطح 60000 دلار برسد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.