به عقیده تحلیل گران قیمت اتریوم تا پایان سال 2020 به 500 دلار می رسد


به عقیده تحلیل گران قیمت اتریوم تا پایان سال 2020 به 500 دلار می رسد


به دنبال حرکت صعودی بیت کوین، قیمت اتریوم تا 447 دلار افزایش یافت و اکنون معامله گران روند صعودی به سمت 500 دلار و بالاتر را پیش بینی می کنند.

 در تاریخ 6 نوامبر، قیمت اتریوم در Binance با افزایش قیمت بیت کوین به 15900 دلار، به 447 دلار افزایش یافت. بر اساس شتاب قوی اتریوم، معامله گران پیش بینی می کنند که در کوتاه مدت افزایش قیمت بیشتری رخ دهد.

 سه دلیل احتمالی وجود دارد که اتریوم می تواند روند صعودی زیادی را در هفته های آینده ببیند. این محرک ها عبارتند از: یک ساختار تکنیکال خوش بینانه در چارچوب زمانی بالا، معیارهای درون زنجیره ای مطلوب و راه اندازی اتریوم 2.

اتریوم در چارچوب زمانی بالا

در ماه سپتامبر، یک تاجر و چارمیست با نام مستعار معروف به "Crypto Capo" توییت کرد نمودار هفتگی اتریوم دو سناریوی احتمالی را تشریح می کند. سناریوی نزولی، رد سطح حمایتی 360 دلار و به دنبال آن افت شدید را نشان داد. سناریوی صعودی نشان دهنده تأیید 360 دلار به عنوان سطح حمایتی و احتمال افزایش قیمت تا 800 دلار است.

نمودار هفتگی اتریوم منبع: Crypto Capo

نمودار هفتگی اتریوم منبع: Crypto Capo

این تاجر با اشاره به سطح حمایتی 360 دلاری گفت:

 "اگر این سطح حفظ شود، باید در چند ماه آینده منتظر سطح 815 دلار باشیم."

از زمان ارائه این پیش بینی ، اتریوم در دو ماه گذشته با موفقیت از منطقه حمایتی کلان 360 دلار دفاع کرده است. در حال حاضر، این ارز دیجیتال سطح مقاومت 450 دلاری را تست می کند که در تمام سال 2020 یک منطقه مقاومت قوی بوده است.

 هنگامی که سطح مقاومت عمده شکسته می شود، می تواند به سرعت یک شکست صعودی رخ دهد و به همین دلیل است که معامله گران قیمت اتریوم را بسیار بیشتر از هفته های گذشته حدس می زنند.

 داده های Skew همچنین نشان می دهد که حجم معاملات آتی 24 ساعته برای اتریوم از اواخر اکتبر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این نشان می دهد که معامله گران 450 دلار را به عنوان سطح مهمی برای اتریوم مشخص می کنند و یا از آن دفاع می کنند یا سعی می کنند از آن عبور کنند.

حجم آینده معاملات اتریوم منبع: Skew

حجم آینده معاملات اتریوم منبع: Skew

تعداد کمتری از آدرس های اتر نسبت به بیت کوین، اکنون روی سود هستند

طبق داده های دریافت شده از IntoTheBlock ، 75 درصد از آدرس های اتریوم در حال حاضر سودآور هستند. در مقایسه، آدرس های روی سود بیت کوین 98 درصد است.

سرمایه گذاران عموماً زمانی اقدام به فروش دارایی های خود میکنند که در معرض سودهای غیر واقعی قرار می گیرند تا زمانی که سرمایه گذاری هایشان به طرز چشمگیری با کاهش قیمت مواجه گردد. به همین ترتیب، تعداد بسیار کمتر آدرس های روی سود اتر نسبت به بیت کوین، معیار مثبتی است که موید این فرضیه است که جا برای تداوم روند افزایشی قیمت همچنان وجود دارد.

اتریوم 2.0 یک فاکتور صعودی دیگر

اتریوم 2  در حال حاضر برای راه اندازی در تاریخ 1 دسامبر برنامه ریزی شده است و برخی از تحلیلگران حدس می زنند که این امر می تواند باعث کمبود عرضه شود.

 تحت سیستم استیکینگ اتریوم 2، کاربران می توانند 32 واحد اتریوم را سپرده گذاری کنند و در مقابل یک مشوق 15 درصدی دریافت کنند. فرآیند استیکینگ به معنای اختصاص اتریوم به آدرس های قرارداد اتریوم2 است. در طول مدت استیکینگ، کاربران نمی توانند از اتریوم خود استفاده کنند یا انتقال دهند مگر اینکه ترجیح دهند که استیکینگ را متوقف کنند.

بنابراین با رفتن کاربران به سمت ذخیره دارایی های خود، اتریوم کمتری فروخته می شود و بیشتر انباشته می شود. این می تواند تقاضای بیشتری برای این آلت کوین ایجاد کند و منجر به نگه داشتن قیمت اتریوم بالاتر از سطح 450 دلار شود.

منبع:Cointelegraph 

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال به Bitex24 مراجعه کنید.