به دنبال دادخواست SEC، قیمت XRP در سقوط ناگهانی به 0.26 دلار کاهش یافت


به دنبال دادخواست SEC، قیمت XRP در سقوط ناگهانی به 0.26 دلار کاهش یافت


آینده ریپل پس از دادخواست SEC به بلاتکلیفی کشیده شده است.  قیمت ریپل به 0.26 دلار کاهش یافته است. بر اساس داده های CoinMarketCap ، نسبت به 42 روز گذشته 42 درصد کاهش نشان می دهد.

ریپل در 24 ساعت گذشته در سقف قیمتی 0.45 دلار معامله می شد اما در حال حاضر به کف قیمتی 0.212 دلار ریزش کرده است که به معنای یک سقوط 50 درصدی می باشد. در ابتدا به نظر می رسید که این ریزش تاثیری بر بازار نداشته باشد، با این حال، در نهایت بیت کوین و سایر آلت کوین ها نیز دچار ریزش شدند و ارزش بازار ارزهای دیجیتال 50 میلیارد دلار کاهش یافت و معاملات ریپل به دنبال شکایت از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کاهش قیمت 50 درصدی این ارز دیجیتال در چند صرافی به حالت تعلیق درآمده است!

قیمت ریپل از روز دوشنبه 21 دسامبر (1 دی) شروع به سقوط کرد ، زمانی که اعلام شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در آستانه یک دادخواست به آن است.

دیروز پس از اعلام رسمی دادخواست از سوی SEC ، حتی بیشتر سقوط کرد. این دادخواست ادعا می کند که ریپل از سال 2013 به ارزش 1.3 میلیارد دلار XRP در فروش اوراق بهادار ثبت نشده جمع آوری کرده است و همچنان هم ادامه دارد. ریپل مدت زیادی است که مقدار زیادی XRP را در کیف پول های محافظ نگهداری می کند که به طور دوره ای برای دستکاری در عرضه XRP در گردش، کمی شبیه به بانک مرکزی، شروع به فروش می کند.

 SEC ادعا می کند که چنین فعالیت هایی غیرقانونی است. در این دادخواست همچنین از بنیانگذاران ریپل ، کریستین لارسن (Christian Larsen) و مدیر عامل فعلی، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) به عنوان متهمان نام برده شد. قیمت XRP در حدود 0.3 دلار ثابت شد اما با چهار سنت دیگر کاهش به قیمت فعلی 0.26 دلار رسید.

از زمان اعلام اتهامات SEC ، سه صرافی از آن زمان معامله ارز رمزنگاری شده را متوقف کرده اند و Bitwise تمام XRP را از صندوق خود منحل کرده است. مدیریت دارایی دیجیتال Bitwise پوزیشن ریپل صندوق شاخص رمزنگاری خود را لیکوئید کرده است. Bitwise گفت که این حرکت با توجه به ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مبنی بر اینکه ریپل اوراق بهادار می باشد، صورت گرفته است.

امروز Block گزارش داد که دو تا از بزرگترین میزهای معاملات رمزنگاری Jump Trading و Galaxy Digital ، دیگر به عنوان سازنده بازار برای این ارز عمل نخواهند کرد.

منبع: decrypt

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.