بنیان گذار علی بابا: آینده یعنی ارزهای دیجیتال


بنیان گذار علی بابا: آینده یعنی ارزهای دیجیتال


ارزهای دیجیتال در ایجاد یک سیستم مالی جدید جهانی نقش دارند. دیروز بنیانگذار میلیاردر علی بابا گفت که ارزهای دیجیتال می توانند به ایجاد یک سیستم مالی جدید جهانی کمک کنند. وی همچنین به مقررات جهانی بانکی انتقاد کرد. اما مشخص نیست منظور کارآفرین از "ارزهای دیجیتال" دقیقاً چیست.

 میلیاردر چینی جک ما روز گذشته گفت که ارزهای دیجیتال می توانند در یک سیستم مالی جدید جهانی نقش داشته باشند  و به مقررات جهانی انتقاد کرد.

 امروز بلومبرگ گزارش داد بنیانگذار بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی چین علی بابا، در هنگام سخنرانی در اجلاس Bund در شانگهای نکاتی را بیان کرد.

 گزارش شده است که"ارز دیجیتال می تواند ارزش ایجاد کند و ما باید در مورد چگونگی ایجاد نوع جدیدی از سیستم مالی از طریق ارز دیجیتال فکر کنیم."

 اما مشخص نیست منظور این کارآفرین - که طبق برآوردهای بلومبرگ 61 میلیارد دلار است - منظور از "ارزهای دیجیتال" کاملا مشخص نیست.

همانطور که انتظار می رفت، جامعه رمزنگاری خیلی زود در مورد آنچه جک ما در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می کرد، اظهار نظر کرد.

 مدیر عامل صرافی  Binance  چانگ پنگ ژائو “CZ”در توییتر خود نوشت که این یک “سخنرانی شگفت انگیز” است که در آن جک ما در مورد پول مجازی و آینده بسیار صحبت کرد.”

 اما ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم خیلی زود از ژائو پرسید که منظور جک ما از "ارزهای دیجیتال" دقیقاً چیست؟ ژائو پاسخ داد که "بستگی دارد منظور جک ما چطور تفسیر کنیم."

ارزهای رمزنگاری شده در چین ممنوع است  اما بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال هنوز در این کشور تجارت می شوند. استخراج کنندگان بیت کوین چینی همچنین بخش عمده ای از بیت کوین جدید جهان را استخراج می‌کنند.

 ممکن است منظور جک ما در سخنرانی خود در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مانند یوان دیجیتال چین باشد. کشورهای جهان در حال توسعه یک ارز دیجیتالی متمرکز هستند.

 اما چین با یوان دیجیتال خود در این مسابقه پیشرو است که هم اکنون در مرحله آزمایش است.

جک ما همچنین در طی سخنرانی گفت: مقررات جهانی به ویژه معاملات بازل (چارچوب نظارت بین المللی بانکی که در سال 2010 ارائه شد) قدیمی و "مانند باشگاه پیرمردها" است.

 وی افزود که مقررات مالی جهانی توسعه چین را خفه می کند و "به فرصت های جوانان یا کشورهای در حال توسعه فکر نمی کنند."

Ant Financial، یک شرکت وابسته به علی بابا، در شرف عرضه ی اولیه سهام خود با ارزش 30 میلیارد دلار است. تصور می شود این بزرگترین عرضه ی اولیه جهان است.

منبع: decrypt

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24  مراجعه کنید.